Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konferencja Microsoftu na E3 2019 odbędzie się 9 czerwca. Największe targi w historii firmy

Pojawi się następca Xbox One?

Przedstawiciele koncernu Microsoft ujawnili termin konferencji firmy poprzedzającej tegoroczne targi E3. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach, prezentacja będzie transmitowana na żywo w internecie. Wszyscy zainteresowani obejrzą pokaz między innymi za pośrednictwem serwisów Mixer oraz YouTube.

Nie jest na razie jasne, co dokładnie przedstawi Microsoft podczas tegorocznych targów, które firma określa „największymi w historii”. Nie zabraknie nowości dla każdego gracza - zarówno miłośnika strzelanek, jak i gier RPG.

Niewykluczone, że w trakcie konferencji, która poprzedzi start E3 2019, koncern ujawni także pierwsze szczegóły na temat konsoli następnej generacji. Według nieoficjalnych informacji, platforma nosi nazwę kodową Scarlett i doczeka się dwóch modeli - słabszego i mocniejszego.

Jakiś czas temu szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - obiecywał też, że na czerwcowym wydarzeniu firma przedstawi plany dotyczące rozwoju PC jako urządzenia do gier. Być może ogłosi usługę Game Pass w wersji dedykowanej komputerom osobistym.

Na E3 być może ujawniony zostanie następca Xbox One

Co ciekawe, na tegorocznym E3 nie pojawi się Sony, które po raz pierwszy w historii targów postanowiło nie przyjeżdżać do Los Angeles. Sam koncern ujawnił dzisiaj pierwsze oficjalne informacje na temat PS5.

Źródło: Xbox

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze