Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami zaskoczone zmianą lipcowej oferty PS Plus i wycofaniem PES 2019

Decyzja Sony.

Sony nieoczekiwanie z lipcowej oferty PS Plus wycofało PES 2019, które zastąpiło Detroit: Become Human. Okazuje się, że decyzją zaskoczeni byli nie tylko gracze, ale i wydawca tytułu - Konami.

W komunikacie dla serwisu GameSpot firma podkreśliła, że za zmianę odpowiada wyłącznie producent PlayStation. Natomiast w rozmowie z portalem Lennart Bobzien, który opiekuje się słynną piłkarską serią w Europie, przyznał że spółki nie uprzedzono o dokonanej modyfikacji.

- Nie mogę powiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło, ponieważ o wycofaniu gry dowiedziałem się dzisiaj [wypowiedź pochodzi z 2 lipca - dop. red.], gdy włączyłem laptopa. Nie mogę tego wyjaśnić - przekonuje.

Abonenci PS Plus nie otrzymali PES 2019

To pierwsza sytuacja, gdy Sony zmodyfikowało zaprezentowaną wcześniej ofertę PS Plus. Żadnych zmian nie dokonano w związku z drugim tytułem - zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, abonenci uzyskali dostęp do wyścigowego Horizon Chase Turbo.

Warto również zaznaczyć, że Detroit: Become Human, które otrzymali abonenci, jest w Cyfrowej Edycji Specjalnej - pakiet oferuje więc nie tylko samą produkcję, ale także Heavy Rain, czyli starszy tytuł studia Quantic Dream.

Koszt abonamentu PlayStation Plus wynosi 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące lub 33 zł za miesiąc.

Aktywna subskrypcja PS Plus upoważnia nie tylko do pobierania co miesiąc kolejnych „darmowych” gier, ale umożliwia także korzystanie z trybów wieloosobowych na konsolach Sony, gwarantuje liczne zniżki w sklepie PlayStation Store i zapewnia dostęp do specjalnych treści, takich jak motywy, aplikacje czy nawet pakiety startowe w darmowych grach.

Źródło: GameSpot

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze