Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami zapomniało przedłużyć domenę Silent Hill - przejął ją fan

Zażartował z serii.

Gracze z wytęsknieniem wyglądają kolejnej odsłony serii Silent Hill, tymczasem wydawca - Konami - zapomniał nawet przedłużyć domenę cyklu. Nazwę przejął jeden z fanów.

W chwili pisania wiadomości wizyta na stronie silenthill.com ujawnia tweet Masahiro Ito, uznawanego za jednego z ojców serii. „Żałuję, że zaprojektowałem pie*****ego Pyramid Heada” - napisał słynny projektant.

Wpis pochodzi sprzed kilku tygodni i nie jest obecnie jasne, dlaczego deweloper ma takie odczucia. Ito zaprojektował słynne monstrum na potrzeby Silent Hill 2 i - jak przyznawał później - nie był zadowolony, że ten stał się „maskotką” serii.

Ciekawy przekaz

Co interesujące, nie jest to pierwszy raz, gdy Konami zapomniało opłacić domenę. W 2019 roku było podobnie, lecz wtedy adres po prostu wystawiono na sprzedaż, za niecałe 10 tys. dolarów.

Konami po kłopotach związanych z Metal Gear Solid 5 na dobrą sprawę wycofało się z rynku wysokobudżetowych gier wideo, zostając tylko przy PES - które po przejściu na nazwę eFootball także ma masę kłopotów.

Dzisiaj pierwszy reżyser i scenarzysta serii - Keiichiro Toyama - pracuje nad innym szalonym horrorem, Slitterhead. Do pomocy zaangażował także kompozytora Silent Gill, Akirę Yamaokę.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze