Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami zapewnia o przywiązaniu firmy do konsol i PC

Przeprosiny za wywołanie „niespokojnej” atmosfery.

Przedstawiciele Konami zapewnili, w liście przesłanym do redakcji serwisu Polygon, że firma nie ma zamiaru zrezygnować ze wspierania konsol i komputerów.

Szansa na sequel...?

Na początku kwietnia, nowy prezes Konami - Hideki Hayakawa - udzielił wywiadu, w którym podkreślał, że przyszłością jest rynek gier na platformy mobilne. Wydźwięk wypowiedzi Hayakawy sugerował, że japońskie wydawnictwo zacznie powoli odsuwać się od konsol oraz PC.

W tym samym okresie anulowano prace nad horrorem Silent Hills. Uwagę graczy przyciągnęły też stale pozostawiane bez komentarza zmiany w strukturze i polityce firmy - choćby usunięcie nazwiska Hideo Kojimy z materiałów promujących najnowszą część Metal Gear Solid.

W nowym oświadczeniu Konami przeprasza graczy za wywołanie atmosfery „niepokoju”.

„Naszym celem jest kontynuowanie tworzenia kolejnych tytułów w naszym portfolio gier konsolowych, arcade'owych i karcianych reprezentujących różne marki oraz jednoczesne jak najlepsze wykorzystanie urządzeń mobilnych” - wyjaśnili przedstawiciele Konami.

„Zdajemy sobie sprawę, że niedawne zmiany w firmie wywołały sporo zaniepokojenia, za co przepraszamy”.

Konami zapewniło też o swoim przywiązaniu do marek Metal Gear oraz Silent Hill.

„Obydwie serie, uwielbiane przez fanów na całym świecie, są dla nas niezwykle ważne. Opiekujemy się nimi od dawna i będziemy kontynuować produkcję kolejnych tytułów. Obecnie nie możemy jednak powiedzieć jaką formę przybiorą nastepne gry”.

„Konami nadal będzie podejmować wyzwanie oferowania rozrywki za pośrednictwem różnych platform: nie tylko mobilnych, ale także konsol, maszyn arcade i gier karcianych. Wszystko po to, by przystosować się do wymagań współczesnego świata”.

Przy okazji, przypomniano, że premierę Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zaplanowano na 1 września. Zaznaczono także, że Hideo Kojima cały czas jest zaangażowany w dopracowywanie gry.

O autorze
Komentarze