Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kompatybilność wsteczna na Xbox One od 12 listopada

Z Burnout Paradise.

Przedstawiciel Microsoftu ujawnił na Twitterze, że testowana obecnie funkcja kompatybilności wstecznej na Xbox One zostanie udostępniona 12 listopada dla wszystkich posiadaczy konsoli.

Tego dnia rozpocznie się publikowanie także nowego interfejsu, ujednolicającego wygląd ekranów menu z aplikacją Xbox na Windows 10.

Kompatybilność wsteczna umożliwi włączenie na Xbox One wielu - choć nie wszystkich - produkcji z X360. Na start zaplanowano ponad 100 pozycji, a ostatnią z ogłoszonych jest ceniona gra wyścigowa Burnout Paradise z 2008 roku.

Całość działa na emulowanej wersji systemu operacyjnego Xboksa 360, ze wsparciem dla zapisów rozgrywki „w chmurze”, DLC czy działającymi trybami wieloosobowymi.

Inne przenoszone pozycje to między innymi Mass Effect, Viva Piñata czy BattleBlock Theater. Fani mogą głosować na gry, które najchętniej zobaczyliby w usłudze. Prowadzi Call of Duty: Black Ops 2, przed Red Dead Redemption.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze