Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Komnata tortur w Valheim - gracz zbudował "piec na przeciwników"

Ktoś zamawiał tosta z szarła?

Fan Valheima pochwalił się na forum Reddit ciekawym projektem, który określił mianem „Szarłowego Tostera 5000”. Wynalazek to właściwie komnata tortur dla szarłów, typu przeciwnika w grze.

W Valheim szarły „rodzą się” z charakterystycznych skupisk kości, przy czym proces nie ustaje, póki gracz nie zniszczy gniazda. Leathermattress podkopał wspomniany obiekt, sprawiając, że stanął na swoistym filarze, a pod spodem wybudował klatkę, w której każdy metr kwadratowy ziemi płonie dzięki ogniskom.

Jeśli nie widzisz całego okna z filmem, przejdź na Reddit, klikając tytuł materiału.

Każdy szarzeł, który się rodzi, natychmiast spada w ognistą pułapkę i wkrótce ginie w płomieniach, nie mogąc uciec. Co kilka sekund pojawia się kolejny przeciwnik, który dzieli los poprzedniego.

Gracz zbudował jednak Szarłowy Toster 5000 nie tylko w - dość brutalnych - celach rozrywkowych, ale też po to, by uzyskać nieskończoną dostawę zasobów. Po śmierci, krasnoludy zostawiają po sobie między innymi drewno i żywicę. Leathermattress podkreśla, że zdobywa znacznie więcej drewna, niż potrzebuje na utrzymanie płomienia w ogniskach.

W naszym poradniku do Valheim nie tłumaczymy może, jak tworzyć wynalazki do zemsty na szarłach, ale dowiecie się z niego mnóstwa innych przydatnych rzeczy.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze