Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Komisja Europejska współfinansuje dodatek do Wiedźmina 3

Oraz inne projekty z Polski.

Agencja wykonawcza do spraw kultury przy Komisji Europejskiej ujawniła listę współfinansowanych projektów z kategorii gier wideo. Na liście znaleźć można między innymi drugi dodatek do Wiedźmina 3.

Dodatek Krew i Wino do Wiedźmina 3 przeniesie akcję do Toussaint

Kwota pomocy w przypadku rozszerzenia Krew i Wino wynosi maksymalnie 150 tysięcy euro, co ma stanowić 7 procent całości (dzięki, Polygamia). Łatwo można obliczyć, że budżet wynosi ponad 2 miliony euro.

Inny tytuł z Polski to projekt In Pale Lamplight od Nawia Games z Gdańska, twórcy głównie projektów mobilnych (139 tysięcy euro). Jest też Fuero Games z tytułem Bushy Tail. Firma ta odpowiadała w przeszłości za The Witcher Battle Arena (60 tys.).

Wśród lepiej znanych nazw na liście znaleźć można także Paradox Development z tajemniczym Project Dallas, co jest zapewne nazwą kodową. Kolejna rozpoznawalna pozycja The Chinese Room z Total Dark. To studio odpowiadało ostatnio za udane Everbody's Gone to the Rapture.

Jak wynika z informacji na stronie Komisji Europejskiej, wszystkie wspierane pozycje muszą koniecznie promować europejską kulturę i historię oraz oferować innowacje i kreatywność.

Łączny budżet przeznaczony na gry to 2,5 mln euro, a wkład UE nie może przekraczać 50 procent całego budżetu projektu.

Rozszerzenie Krew i Wino do Wiedźmina 3 to dłuższa przygoda, nawet na 20 godzin. Wprowadzi zupełnie nowy region świata - krainę Toussaint. Premiera w przyszłym roku.


Giveaway: Odbierz darmowy klucz Steam i zagraj w pełną wersję platformówki Pid

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze