Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmiczny symulator Freespace powraca jako gra planszowa na Kickstarterze

Od projektanta pierwszego Fallouta.

Po miesiącach milczenia, firma Interplay powróciła z nowym projektem - na Kickstarterze rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na grę planszową Freespace.

Freespace Tactics rozgrywa się w futurystycznym świecie stworzonym na potrzeby symulatorów z tej serii. Za prace odpowiada sam Chris Taylor, czyli projektant pierwszego Fallouta. Planszówka przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Budujemy talie przeróżnych manewrów, by unikać ataków przeciwnika czy flankować wroga.

Celem na Kickstarterze jest pozyskanie 75 tysięcy dolarów. Za projektem stoi studio Freespace Development Corp., które „za dnia” pracuje dla Interplay nad produkcją gier wideo, lecz „w nocy” stawia na bardziej papierowe formy rozrywki.

Warto przyjrzeć się samemu Interplay, które ostatnio rzeczywiście nie dzieli się z fanami wieloma informacjami.

Ostatnia premiera tej firmy to Freespace 2 na Steamie, w czerwcu tego roku. Wcześniej wydano też Descent: Freespace i Descent 3. W marcu w programie Early Access opublikowano Battle Chess: Game of Kings, ale gracze narzekają na brak aktualizacji.

Interplay powstało w 1983 roku za sprawą Briana Fargo, który zarządza teraz inXile Entertainment. W latach 80. i 90. firma odnosiła sukcesy za sprawą Fallouta, Planescape: Torment czy Baldur's Gate.

W 2006 roku ogłoszono jednak bankructwo, sprzedając największe licencje. Nazwa jednak przetrwała, a wraz z nią kilka mniej znanych serii, jak Clayfighter, Descent, Earthworm Jim, Giants, MDK i właśnie Freespace, które odkupiono za 7500 dolarów po upadku poprzedniego właściciel - THQ.

Chris Taylor w 2012 roku starał się wskrzesić studio Black Isle, ale pomysł nie wypalił. Chciał pozyskać środki na grę o nazwie Project V13 - Interplay określał w ten sposób Fallout Online MMO, zanim Bethesda w sądzie uniemożliwiła skorzystania z tego tytułu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze