Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejny weteran branży dołącza do firmy odpowiedzialnej za Oculus Rift

Dawniej w id Software i 343 Industries.

Kenneth Scott to kolejny weteran branży, który postanowił sprawdzić swoje siły w branży rzeczywistości wirtualnej i dołączyć do firmy Oculus VR, odpowiedzialnej za Oculus Rift.

Deweloper w latach 1998 - 2008 zajmował stanowisko dyrektora artystycznego w id Software, a następnie przeniósł się do 343 Industries, gdzie pomógł wyprodukować Halo 4 jako starszy dyrektor artystyczny.

Od kwietnia Scott pracuje w Oculus VR, gdzie także zajmuje się oprawą graficzną. „Ken buduje nasz wewnętrzny zespół twórców zawartości” - napisano w ogłoszeniu na Twitterze, co sugeruje, że firma stawia na produkcję własnych gier.

To kolejny transfer do firmy odpowiedzialnej za popularny zestaw rzeczywistości wirtulanej. Wcześniej podobny krok wykonali pracownicy Valve: Atman Binstock i Aaron Nicholls (badania i rozwój sprzętu) oraz Michael Abrash („główny naukowiec”), a także John Carmack i Matt Hooper z id Software.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, ta druga firma przestała praktycznie istnieć w postaci, jaką znamy z Doom, Quake czy nawet Rage, a cały dział techniczny zrezygnował z pracy tego samego dnia - w lutym tego roku - ze względu na konflikt z zarządem i przeszedł właśnie do Oculus. Informacje te należy jednak traktować z przymrużeniem oka.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze