Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejny patch do Wiedźmina 3 wprowadzi schowek na przedmioty

Bez DLC w tym tygodniu.

Studio CD Projekt Red poinformowało, że „wkrótce” na PC, PlayStation 4 i Xbox One ukaże się „bardzo duża” aktualizacja Wiedźmina 3, wprowadzająca między innymi możliwość przechowywania przedmiotów w specjalnych schowkach.

CDP Red słucha fanów

Opcja umożliwiająca przeniesienie części wyposażenia z ekwipunku to jedna z najczęściej wymienianych przez graczy próśb - stosowne miejsca pojawią się w kilku miejscach na mapie świata.

Inne wprowadzane w aktualizacji zmiany to alternatywna, opcjonalna mechanika poruszania się Geralta - mowa tutaj o tempie reakcji na polecenia graczy.

Przedmioty służące do alchemii i rzemiosła nie będą już brane pod uwagę podczas kalkulowania ogólnego udźwigu postaci, co na pewno przemówi do zbieraczy.

Książki trafią do osobnej zakładki w ekwipunku, a te już przeczytane otrzymają szary kolor. Twórcy wprowadzą też opcje sortowania zgromadzonych przedmiotów.

Formuły alchemiczne i schematy rzemiosła będą mogły zostać „przypięte”, co znacznie ułatwi poszukiwanie potrzebnych komponentów i składników w sklepach.

Deweloperzy naprawiają też „kilkadziesiąt” mniejszych i większych usterek w zadaniach, usprawniają stabilność, optymalizują efekty graficzne, przerywniki, ogólną rozgrywkę i zachowanie konia.

W związku z rozmiarem samej aktualizacji i związanej z nią pracami, w tym tygodniu nie otrzymamy jednak kolejnego, darmowego DLC - te powrócą od 13 lipca.

To nie wszystkie zmiany w patchu 1.07 - pełną listę poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze