Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna potężna fala banów w Call of Duty Warzone

Twórcy nie odpuszczają.
  • 30 tys. kont CoD Warzone zablokowanych
  • To już 100 tys. banów od początku roku

Po zbanowaniu 60 tys. cheaterów z Call of Duty Warzone w lutym, Raven Software przeprowadziło wczoraj kolejną dużą falę kar. Tym razem zablokowano 30 tys. kont równocześnie.

Serwis PC Gamer wylicza, że od początku 2021 roku twórcy zbanowali do tej pory aż 100 tys. profili. Na Twitterze zapowiedziano już na przyszłość kolejne podobne działania.

W teorii, walka z oszustami to syzyfowa praca, bo po banie wystarczy założyć nowego maila oraz kolejne konto - Warzone jest darmowe. Z oświadczeń Infinity Ward z 2020 roku wynika jednak, że twórcy korzystają ze specjalnych rozwiązań, które wykrywają sygnatury PC, blokując konfigurację konkretnych podzespołów.

Cheaterzy mogą jednak skontrować nawet tak specjalistyczne narzędzia. Niektóre hacki pozwalają bowiem oszukać wspomniany system, uniemożliwiając blokadę komputera.

„Oszukiwanie nie będzie tolerowane” - ostrzegało jeszcze w lipcu ubiegłego roku Infinity Ward. „W drodze są kolejne fale banów. Jeżeli twoje konto zostało zablokowane, jest to kara za nieautoryzowaną manipulację danymi gry. Nie daj się skusić pozbawionych skrupułów usługom, które oferują cheaty i modyfikacje, one są nieuczciwe”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze