Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna gra twórców Days Gone będzie miała multiplayer?

Sugestia z ogłoszenia o pracę.

Zespół odpowiedzialny za Days Gone poszukuje eksperta od gier sieciowych, co sugeruje, że kolejna produkcja Bend Studio zaoferuje tryb sieciowy.

Ogłoszenie o pracę na stanowisku starszego programisty sieci wspomina o specjalizacji z zakresu projektu i tworzenia architektury „silnika multiplayer”. Wpis nie ujawnia żadnych istotnych informacji o produkcji, poza zapewnieniem, że jest to gra wysokobudżetowa, co nie powinno być zaskoczeniem.

Aktualnie wiadomo, że Bend Studio pracuje nad nową marką. Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, ujawnił w niedawnym wywiadzie, że deweloperzy „wykorzystują skomplikowane systemy otwartego świata opracowane na potrzeby Days Gone”.

Wspólne przemierzanie szos na motocyklach mogłoby być ciekawe

Co ciekawe, Days Gone 2, którego projekt odrzuciło Sony, miało zaoferować właśnie multiplayer, a dokładniej kooperację sieciową. Mapę „jedynki” można eksplorować tylko w pojedynkę.

- Wzięlibyśmy ten świat, który powstał, wszystkie jego elementy i systemy, i użylibyśmy ich w wieloosobowej wersji tego uniwersum - tłumaczył w kwietniu deweloper gry. - Byliby tam goście tacy jak Deacon [główny bohater Days Gone - red.], którzy próbowaliby przeżyć, zbudowaliby bazę i własną załogę. Myślę, że ciekawie by było znaleźć się w tym świecie z innymi graczami i zobaczyć, jak wygląda walka z hordą w kooperacji.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze