Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna generacja Xboxów już powstaje - ujawniają dokumenty sądowe

Wygadał się oskarżyciel z FTC.

Po ponad dwóch latach można odnieść wrażenie, że konsole obecnej generacji nadal nie rozwinęły skrzydeł, tymczasem twórcy już pracują nad następnymi maszynami. Potwierdziła to Federalna Komisją Handlu (FTC) w dokumencie wysłanym do Microsoftu.

Nie jest wielką tajemnicą, że projektowanie nowej konsoli trwa latami, a producenci sprzętu po cichu rozwijają kolejne projekty, o czym niejednokrotnie wspominali przedstawiciele samego Microsoftu. Po raz pierwszy mamy jednak do czynienia z twardymi dowodami na to, że następca Xboxa Series X/S już powstaje.

Jak czytamy w piśmie wystosowanym przez FTC do Microsoftu, urzędnicy domagają się przedstawienia dokumentów dotyczących czegoś, czego nazwę kodową zamazano i co ma być elementem „ekosystemu do gier następnej generacji, stanowiącego część przyszłościowej strategii dla konsol, subskrypcji i biznesu opartego graniu w chmurze”.

Fragment pisma FTC wspominający o nowym projekcie Microsoftu

Dość oczywistym wydaje się wniosek, że chodzi o konsolę następnej generacji i następcę Xbox Series X/S, a samo urządzenie ma już nazwę kodową, więc i prawdopodobnie istnieje w formie innej, niż tylko luźny pomysł czy projekt „na papierze”. Najwyraźniej sprzęt ma być częścią szerszego ekosystemu, którego opis brzmi jak dotychczasowe dokonania Microsoftu na polu wirtualnej rozrywki.

Ważny jest też kontekst dokumentu - adwokat oskarżyciel domaga się przedstawienia dalekosiężnych planów, jakie snuje Microsoft. Informacje te mogą pomóc prawnikom w udowodnieniu, że przejęcie Activision Blizzard może w przyszłości wywołać problemy i przyczynić się do powstania monopolu na rynku konsol. Coraz więcej sygnałów świadczy jednak o tym, że transakcja może zakończyć się sukcesem.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze