Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kojima zdradza szczegóły. Death Stranding 2 nie będzie zwykłą kontynuacją

Wszystko dzięki nowym technologiom.

Hideo Kojima ujawnił nowe szczegóły, dotyczące powstającego Death Stranding 2. Jak możemy się dowiedzieć, słynny deweloper widzi swój najnowszy projekt jako „coś więcej”, niż po prostu sequel wcześniejszej produkcji. Podkreśla, że w ciągu ostatnich lat technologia mocno się rozwinęła i zamierza to wykorzystać w pracy nad grą.

Kulisy produkcji Kojima ujawnił na antenie swojego podcastu Brain Structure. „To już drugi raz, kiedy współpracuję z Normanem Reedusem i technologia mocno się rozwinęła w ciągu ostatnich trzech lat. Możemy teraz zrobić rzeczy, które jeszcze niedawno były niemożliwe. To otwiera nam naprawdę duże możliwości, a gra nie będzie w tym kontekście typowym sequelem” - powiedział twórca.

Dalej Japończyk przyznaje, że Death Stranding 2 stara się zbalansować nowe elementy oraz znane rozwiązania. Zespół chce stworzyć grę, która będzie jednocześnie przyjemna dla powracających graczy oraz zrozumiała dla osób, mających z serią styczność po raz pierwszy.

Nie mogę na ten moment powiedzieć zbyt dużo. Wierzę, że wiele osób pokochało naszego protagonistę i będzie chciało poznać jego dalsze losy. Chcemy jednak również zbudować bazę nowych graczy, także tworzymy tytuł w pewnym sensie nostalgiczny, a jednocześnie świeży. To wszystko, co mogę ujawnić” - dodaje deweloper.

Przypomnijmy, że tytuł został oficjalnie zapowiedziany na niedawnej gali The Game Awards, gdzie Hideo Kojima osobiście zaprezentował zwiastun. Wydawcą tytułu pozostaje Sony, a jedyną na ten moment potwierdzoną platformą jest PlayStation 5. Niestety, nie ujawniono na ten moment daty premiery.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze