Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kojima: The Phantom Pain będzie „ponad dwieście razy większe niż Ground Zeroes”

Producent chce podtrzymać zainteresowanie.

Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid przyznał podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami w Japonii, że Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain będzie „ponad dwieście razy większe niż Ground Zeroes”.

Słynnego producenta zapytano między innymi o angażowanie fanów podczas długich przerw między kolejnymi odsłonami serii i o premierę mniejszego prequelu.

- Będę szczery: to nie była strategiczna decyzja. The Phantom Pain jest ponad dwieście razy większe niż Ground Zeroes... Wiedziałem, że nie damy rady wydać tak dużej gry na premierę nowej konsoli [PS4 debiutowało w Japonii 22 lutego - dop. red.], a nie mieliśmy też żadnych japońskich tytułów... W tym czasie Ground Zeroes było już niemal gotowe, a wielu fanów czekało na nasz produkt, więc taką podjąłem decyzję.

- Nie uda mi się dokończyć The Phantom Pain na czas, ale przynajmniej gotowa jest inna pozycja, więc mogę ją dostarczyć - dodał. - Takie były powody podjęcia decyzji, ale później zbytnio się nad tym nie zastanawiałem.

Kojima wyjaśnił, że za pomocą Ground Zeroes chce zainteresować graczy wysokobudżetową produkcją. „Wiele osób traci zainteresowanie grami z najwyższej półki” - przyznał.

- Interesują ich głównie produkcje mobilne, społecznościowe, a wraz z premierą konsol nowej generacji chciałem pokazać ludziom, że takie tytuły dostarczają nadal sporo frajdy. To kolejna przyczyna wydania Ground Zeroes.

Ground Zeroes to samodzielny tytuł, służący za prequel i wprowadzenie do „pełnoprawnego” The Phantom Pain. Premiera 20 marca, na PS3, PlayStation 4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze