Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kod źródłowy Nvidia DLSS w sieci. Hakerzy grożą ujawnieniem innych danych

Efekty niedawnego ataku.

Doniesienia o włamaniu na serwery Nvidii wydają się znajdować potwierdzenie. W sieci opublikowano część wykradzionych plików, w tym kod źródłowy technologii DLSS.

Wieści przekazał serwis TechPowerUp. Odpowiedzialność za atak wzięła grupa o nazwie „LAPSUS$”, obiecująca między innymi „pomoc społeczności kryptowalut i graczy”, poprzez publikację sposobu na obejście ogranicznika Lite Hash Rate (LHR) w urządzeniach tego producenta.

Wygląda wiarygodnie.

Firma wprowadziła ograniczenie przy wydobywaniu Ethereum, starając się poprawić dostępność kart w rękach zwykłych odbiorców. Teraz stosowny program ma być już podobno dostępny w sprzedaży, odblokowując możliwości kart z chipami GA102 - GA104.

To może być jednak tylko początek problemów Nvidii, ponieważ hakerzy opublikowali archiwum RAR o rozmiarze 18,8 GB. Po rozpakowaniu otrzymujemy aż 75 GB danych - ponad 400 tys. plików.

Napastnicy zapewniają, że to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ w ich ręce wpadło podobno 1 TB informacji, w tym schematy sprzętu, sterowniki, firmware, narzędzia deweloperskie i tak dalej. Wszystko to trafi do sieci, chyba że Nvidia sama usunie limit LHR - szantażuje grupa „LAPSUS$”.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze