Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kobiece reprezentacje narodowe jedną z nowości w FIFA 16

Z 12 krajów. Jest też nowy trailer.

Electronic Arts stawia na równouprawnienie - w najnowszej odsłonie serii FIFA zagramy także jako kobiety, po raz pierwszy w historii cyklu.

Znowu wygrają Niemki

Drużyny Australii, Brazylii, Kanady, Hiszpanii, Chin, Szwecji, Meksyku, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych dostępne będą w różnych trybach, taki jak szybki mecz, turnieje jednoosobowe i mecze towarzyskie w sieci.

Równouprawnienie ma jednak pewne granice: kobiety będą mogły rywalizować tylko z innymi kobietami.

„Żeby zapewnić autentyczność, podczas tworzenia reprezentacji kobiecych korzystaliśmy z innowacyjnych narzędzi do rejestracji i tworzenia modeli zawodniczek oraz nowoczesnej platformy technologicznej, którą wciąż udoskonalamy” - komentuje David Rutter, wiceprezes i dyrektor generalny do spraw FIFA.

Odtworzono twarze, ruchy i charakterystyczne cechy piłkarek. W sesji motion capture na potrzeby gry udział wzięły reprezentantki Stanów Zjednoczonych: Sydney Leroux, Abby Wambach, Alex Morgan i Megan Rapinoe. Umożliwiło to zbudowanie nowych animacji, zawierających różne rodzaje chodu, biegu, sprintu i ruchu w poziomie - zapewnia EA.

„Aż trudno uwierzyć, jak skomplikowana jest technika i wiedza, które posłużyły do stworzenia gry” - dziwi się Wambach, napastniczka ze 182 golami dla USA na koncie.

FIFA 16 ukaże się 26 września na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

FIFA 16

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze