Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klawiatury na prezent i Gwiazdkę 2018

Nie tylko dla gracza.

Klawiatura to nie tylko doskonały pomysł na prezent dla zapalonego gracza, ale też osoby, która na co dzień korzysta z komputera, a przede wszystkim dużo pisze. Wygodne narzędzie do zabawy i pracy to niemal konieczność.

Najpopularniejszymi rodzajami klawiatur są te membranowe i mechaniczne. Pierwsze to najchętniej wybierany, podstawowy typ sprzętu. Zarejestrowanie kliknięcia powoduje w nich nacisk na membranę, ale komunikacja następuje dopiero po pełnym naciśnięciu klawisza.

Drugi rodzaj cechuje się znacznie większą wygodą użytkowania i precyzją. Klawisz nie musi się zetknąć z dnem, aby zarejestrować naciśnięcie, jednak niektórym może przeszkadzać hałas przy korzystaniu z tego typu sprzętu. Warto jednak nadmienić, że klawiatury mechaniczne mają też większą żywotność.

Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych klawiatur na gwiazdkę. Do każdego modelu załączyliśmy skrótowy opis oraz ofertę z wybranych sklepów.Klawiatury mechaniczne

Modecom LANPARTY RGB

Pozycja dla wymagających graczy, za stosunkowo niewielką cenę. Klawiatura ma aluminiową, solidną obudowę, przez co sprzęt zyskuje na ciężarze. Brak tu jednak bocznej klawiatury numerycznej, dzięki czemu model zmieści się nawet na niewielkich biurkach.

Ponadto otrzymujemy efektowne oświetlenie (z możliwością przypisania różnych kolorów do wybranych obszarów) oraz technikę anti-ghosting, która zapobiega blokowaniu się klawiatury przy wciskaniu kilku przycisków na raz.


Logitech G613

Ten model to ciekawy przypadek, bo to mechaniczna klawiatura bezprzewodowa - połączenie, które nie jest zbyt częste. Brak kabla nie przeszkodzi jednak w komfortowej rozgrywce i pracy dzięki technice Lightspeed.

Klawiatura cechuje się dużą trwałością i przełącznikami z szybką aktywacją. Baterie wytrzymują dostatecznie długo, jednak aby zaoszczędzić energię, zrezygnowano z podświetlenia, więc to propozycja dla osób ceniących klasyczny wygląd.


Corsair K95 Platinum

Pora na coś dla wymagających użytkowników. Propozycja firmy Corsair to klawiatura wyposażona w wysokiej jakości przełączniki Cherry MX Speed, dodatkowe klawisze multimedialne i te służące do zaprogramowania oraz rolkę głośności.

Dla wygody mamy też odpinaną podstawkę pod nadgarstki oraz coś dla miłośników efektownego wyglądu - kolorowe podświetlenie. Na samej górnej krawędzi znajdziemy aż 19 diod.


Razer Ornata Chroma

Razer przygotował nietypowe połączenie klawiatury membranowej z mechaniczną. Mimo tego, że sprzęt jest hybrydą, umieszczamy go w sekcji mechanicznej, bo model charakteryzuje się precyzją, a do tego wydaje charakterystyczny dźwięk.

Dzięki tytułowemu podświetleniu Razer Chroma, wybierzemy spośród niemal 17 milionów kolorów. Do tego ergonomiczna podpórka pod nadgarstki, zapewniająca większy komfort użytkowania.


HyperX Alloy

Jeden z najlepiej ocenianych przez użytkowników modeli. Złote styki na przyciskach zapewniają większą odporność na kurz i brud, a solidna konstrukcja nie ulegnie zniszczeniu nawet w rękach nerwowego gracza.

Nie zabrakło efektownych efektów świetlnych, wykorzystujących 6 zaprogramowanych trybów. Warto również zwrócić uwagę na specjalne czerwone nakładki na często używanych klawiszach i wejście USB, dzięki któremu podładujemy telefon, podpinając go do klawiatury.


Klawiatury membranowe

SteelSeries Apex 100

Za relatywnie niską cenę otrzymujemy solidny, często wybierany przez graczy sprzęt z efektownym, niebieskim podświetleniem. Dzięki technologii Quick Tension, model przypomina nieco w działaniu klawiaturę mechaniczną.

Do tego możliwość zaprogramowania każdego klawisza i system anti-ghosting, zapobiegający blokowaniu się klawiatury przy wciskaniu kilku przycisków na raz.


Logitech G105

Nieskomplikowana, ale doskonale zdająca egzamin klawiatura z niebieskim oświetleniem, możliwym do ustawienia na dwóch poziomach jasności. Do tego multimedialne przyciski i tryb gry.

W G105 nie zabrakło też oczywiście funkcji nagrywania markr i programowalnych klawiszy, w liczbie 6.


Tracer Avenger

To najtańsza propozycja w zestawieniu, ale jakością wykonania nie odstępuje nawet droższym modelom. Oferuje programowalne klawisze, przyciski multimedialne i możliwość wyłączenia przycisku Windows.

Miłośnicy podświetlenia nie muszą sobie go odmawiać nawet w przypadku takiego modelu - przygotowano niebieskie diody LED, wraz z kilkoma opcjami działania.


Genesis Rhod 400 RGB

Doskonały wybór na prezent i idealny kompromis między ceną a wykonaniem. Rhod 400 to jedna z najlepszych klawiatur membranowych dostępnych na rynku.

Sprzęt cechują miękkie kliknięcia klawiszy, solidna jakość wykonania i kolorowe podświetlenie z efektem RGB. Użytkownik może regulować poziom natężenia światła oraz ustawić jeden z 8 dedykowanych efektów. Jednym z nich jest reakcja na dźwięk.


Roccat Skeltr

Skeltr udowadnia, że na rynku klawiatur wciąż jest miejsce na innowacje i niecodzienne pomysły. Klawiaturę wyposażono w stację dokującą, którą przytrzymamy urządzenie mobilne.

Po podłączeniu telefonu lub tabletu, w każdej chwili możemy przełączyć się na odpowiedni tryb i odpisać na SMS-a... korzystając z klawiatury. Wszystko płynnie i bezproblemowo. Producenci nie zapomnieli o kolorowym podświetleniu i odłączanej podstawce.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze