Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyki z PS Plus działają... wolniej. Sony użyło wydań europejskich

Użytkownicy z Azji narzekają na płynność gier.

Użytkownicy odświeżonego PS Plus z Azji mogą już pobierać klasyczne tytuły z pierwszego PlayStation oraz PSP. Jak się okazało, Sony użyło wydań w standardzie PAL (nazywanych potocznie „europejskimi”), które cechuje niższa płynność.

Przed upowszechnieniem się telewizorów z odświeżaniem 75 Hz lub wyższym, wiele gier (w tym tytuły z PS1) działało w formacie PAL (50 Hz) lub używanym między innymi w USA i Japonii NTSC (60 Hz). Gry w standardzie europejskim działają w 25 klatkach na sekundę, podczas gdy wydania amerykańskie w 30 klatkach.

Jak dowiedział się portal VGC, jedynie niektóre tytuły w katalogu usługi działają w standardzie 60 Hz. Do takich gier zaliczają się Tekken 2, Syphon Filter oraz Abe’s Oddysee.

Nie jest jasne, dlaczego Sony zdecydowało się na taki wybór. Prawdopodobnie deweloperzy użyli emulatora z konsoli PlayStation Classic, na której również wykorzystano wersje europejskie gier. Nie wiadomo też, czy w innych regionach producent również zaoferuje „gorsze” warianty klasyków.

Tagi

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze