Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny horror Haunted House doczekał się nowej odsłony na PC

Cryptic Graves dostępne na Steamie.

Pierwsza odsłona horroru Haunted House debiutowała na Atari 2600 jeszcze w 1982 r. W 2010 roku na konsolach i PC wydano rozbudowany remake, ale od tego czasu prekursor gatunku survival horror czekał na dalszy ciąg - do teraz.

Wczoraj na Steamie opublikowano Haunted House: Cryptic Graves, „inspirowane klasycznym hitem Atari o tej samej nazwie”. Mamy do czynienia z pełnym zagadek logicznych tytułem FPP, wycenionym na 20 euro (ok. 84 zł).

Wcielamy się w Anyę Graves. Bohaterka dysponuje nadprzyrodzonymi zdolnościami, umożliwiającymi walkę z potworami i duchami nawiedzającymi tajemniczą posiadłość. Eksplorujemy katakumby, labirynty i laboratoria, by pomścić pewnego ducha i wydostać się z budynku.

„Choć nasza nowa gra korzysta z tej samej nazwy co oryginał, to fabuła, rozgrywka i projekt są już całkiem inne” - wyjaśnia Todd Shallbetter z Atari w rozmowie z serwisem Gamespot.

„Haunted House w założeniu jest przerażającym, przygodowym horrorem z perspektywą z oczu bohaterki, bazującym na klasycznej licencji. Mamy nadzieję, że udało się odtworzyć atmosferę strachu i podekscytowania podczas zwiedzania posiadłości, korzystając z nadprzyrodzonych zdolności do rozwiązywania zagadek i tworzenia czarów” - opisuje menedżer.

Gra bazuje na silniku Unreal Engine 4, a ukończenie opowieści powinno zająć od 6 do 8 godzin.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze