Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny Fallout uruchomiony na... zegarku

Prawie jak Pip-boy.

Jeden z fanów serii Fallout uruchomił klasyczną, pierwszą odsłonę cyklu na... zegarku. Uważa ponadto, że tytuł na takim urządzeniu jest zaskakująco grywalny.

O projekcie Ovitza - bo takim pseudonimem posługuje się autor - informuje serwis Fallout Corner. Klasyczny tytuł udało się uruchomić na smartwatchu Samsung Galaxy Watch 4 Classic i podobno gra działa nim całkiem nieźle, chociaż ze względu na bardzo mały ekran niemożliwe jest np. czytanie dialogów.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy tego typu projekt w portfolio internauty. Wcześniej przygotował on zestaw narzędzi, umożliwiających odpalenie pierwszego Fallouta na urządzeniach z systemem Android. Jak natomiast działa gra na zegarku, można zobaczyć na zdjęciach opublikowanych na Instagramie.

Przypomnijmy, że oryginalny Fallout zadebiutował w 1997 roku na komputerach PC. Pierwsze odsłony cyklu były turowymi grami RPG z izometryczną kamerą. W grze wcielaliśmy się w mieszkańca Krypty 13, wysłanego na zniszczone wojną pustkowia w celu znalezienia części zamiennych do naprawy systemu uzdatniania wody w naszym schronie.

Tytuł zyskał bardzo pozytywne oceny od krytyków, jak również okazał się sprzedażowym hitem. Zastosowane w pierwszej odsłonie sagi rozwiązania stanowią inspirację dla twórców gier do dzisiaj.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze