Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny Doom na Switch wymaga logowania w usłudze Bethesdy. Gracze reagują memami

Gra z 1993 roku.

Wczoraj wieczorem Bethesda wydała Doom 1, 2 i 3 na PS4, Xbox One i Switch. Okazuje się, że na platformie Nintendo produkcje wymagają logowania na profil w serwisie firmy.

Po uruchomieniu produkcji, użytkownicy otrzymują komunikat informujący o konieczności połączenia z własnym kontem w usłudze wydawcy. W przypadku pierwszych dwóch części operacja jest jednorazowa, jednak przy trzeciej należy powtarzać ją za każdym razem.

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że wymienione tytuły ukazały się kilkanaście lat temu i nie oferują żadnych funkcji sieciowych. Co prawda, dostępny jest tryb multiplayer, ale wyłącznie w wariancie lokalnym.

Graczom nie spodobał się wymóg posiadania aktywnego połączenia internetowego w starszych produkcjach, które dodatkowo koncentrują się na zabawie w pojedynkę. Niezadowolenie wyrazili w memach, publikowanych między innymi na Twitterze.

Internauci przerabiają komunikat Bethesdy, dopasowując wiadomość do innych gier sprzed lat. Nie zabrakło więc informacji o konieczności zalogowania się na konto w pierwszych odsłonach Mario, Street Fighter i Pokemon.

Trylogia Doom ukazała się na nowych platformach sprzętowych z okazji 25. rocznicy debiutu serii. Warto zaznaczyć, że pierwsze dwie części pojawiły się także na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze