Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny Doom na Switch wymaga logowania w usłudze Bethesdy. Gracze reagują memami

Gra z 1993 roku.

Wczoraj wieczorem Bethesda wydała Doom 1, 2 i 3 na PS4, Xbox One i Switch. Okazuje się, że na platformie Nintendo produkcje wymagają logowania na profil w serwisie firmy.

Po uruchomieniu produkcji, użytkownicy otrzymują komunikat informujący o konieczności połączenia z własnym kontem w usłudze wydawcy. W przypadku pierwszych dwóch części operacja jest jednorazowa, jednak przy trzeciej należy powtarzać ją za każdym razem.

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że wymienione tytuły ukazały się kilkanaście lat temu i nie oferują żadnych funkcji sieciowych. Co prawda, dostępny jest tryb multiplayer, ale wyłącznie w wariancie lokalnym.

Graczom nie spodobał się wymóg posiadania aktywnego połączenia internetowego w starszych produkcjach, które dodatkowo koncentrują się na zabawie w pojedynkę. Niezadowolenie wyrazili w memach, publikowanych między innymi na Twitterze.

Internauci przerabiają komunikat Bethesdy, dopasowując wiadomość do innych gier sprzed lat. Nie zabrakło więc informacji o konieczności zalogowania się na konto w pierwszych odsłonach Mario, Street Fighter i Pokemon.

Trylogia Doom ukazała się na nowych platformach sprzętowych z okazji 25. rocznicy debiutu serii. Warto zaznaczyć, że pierwsze dwie części pojawiły się także na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Doom (Original)

Nintendo Switch

Doom 2

Nintendo Switch

See 1 more

Doom 3

Xbox, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze