Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczne pozycje z PS2 trafią na PlayStation 4? - raport

Sugeruje PEGI.

Kilka klasycznych gier z PlayStation 2 trafi w przyszłości na PlayStation 4 - wynika z kategorii wiekowych na nową platformę, opublikowanych przez europejską organizację PEGI.

Do tytułów dotarł serwis AllGamesBeta. Mowa tu o platformowym Ape Escape 2, RPG Dark Chronicle (znanym gdzieniegdzie także jako Dark Cloud 2) oraz samochodowych pojedynkach w Twisted Metal: Black.

PEGI podaje nawet datę premiery, czyli... dzień dzisiejszy. Nie jest obecnie jasne, czy to tylko pomyłka ze strony organizacji, czy ujawnienie rzeczywistych planów Sony.

Obecnie tylko PlayStation 3 jest zdolne do uruchomienia wybranych klasyków z ery PS2, ale pojawienie się tych trzech tytułów może sugerować, że japońska korporacja chce w jakiś sposób odpowiedzieć na kompatybilność wsteczną z Xbox One.

Na najbliższe miesiące zaplanowano kilka imprez, na których możemy spodziewać się zapowiedzi ze strony Sony: Paris Games Week pod koniec października oraz PlayStation Experience na początku grudnia. W najbliższy weekend odbędzie się za to Tokyo Game Show.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze