Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczne gry Capcomu z lat 80. na PS3 i Xboksa 360

Pierwszy w kolekcji Black Dragon z 1987 roku.

Magazyn Famitsu ujawnił, że Capcom przygotowuje kolekcję swoich klasycznych, 8-bitowych gier arcade z okazji 30. rocznicy powstania firmy. Tytuły z lat 80. będą dostępne w formie cyfrowej na PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade.

Black Tiger z 1987 roku

Capcom potwierdził, że kolekcja pod nazwą Capcom Arcade Cabinet: Retro Game Collection ukaże się nie tylko w Japonii, gdzie firma powstała, ale także „na Zachodzie”.

- Wszystkie informacje na temat daty premiery, cen i tytułów w kolekcji przekażemy 7 lutego - poinformował amerykański oddział Capcomu.

- Skupimy się na grach, które wydaliśmy na początku naszej działalności. Będą to całkowicie wierne oryginałom konwersje - dodaje producent Kenji Kataoka.

Pierwszą grą w kolekcji będzie platformówka Black Tiger (jap. Black Dragon) z 1987 roku, w której wcielamy się w barbarzyńcę. Gra została wydana parę lat później w Europie, m.in. na Amigę, Amstrada, Atari i Commodore. Kolejnymi tytułami mają być 1942, Commando, Gun.Smoke i Trojan.

Capcom powstał w 1983 roku, lecz historia firmy sięga 1979 roku, gdy w mieście Matsubara w Osace (Japonia) została założona I.R.M Corporation, zajmującą się sprzedażą automatów do gier.

Capcom opublikował także dwa obrazki:

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze