Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna wersja PS Store usunięta. Gry na PS3, PS Vita i PSP niedostępne do kupienia w przeglądarce

Zakupy tylko z poziomu konsoli.
  • PS Store na przeglądarkach tylko w nowej wersji
  • Odświeżona edycja pozwala kupować tylko gry na PS4 i PS5

Sony usunęło starszą wersję PlayStation Store przeznaczoną na przeglądarki internetowe, na której użytkownicy wciąż mogli kupować gry na PS3, PS Vita i PSP. Aktualnie produkcje na wspomniane urządzenia można nabyć tylko z poziomu konsoli.

Odświeżona edycja PlayStation Store zadebiutowała w październiku. Brakuje w niej nie tylko gier, ale i motywów oraz awatarów na PS3, PS Vita i PSP. Sony usunęło też funkcję listy życzeń.

Komunikat po próbie dostania się na starą wersję PS Store

Do niedawna internauci wciąż mogli skorzystać z klasycznej edycji PS Store dzięki specjalnym linkom, różnym w zależności od regionu świata. W weekend odnośniki przestały działać, odsyłając do sklepu zawierającego tylko gry na PS4 i PS5.

Według nieoficjalnych - ale w świetle decyzji Sony dość prawdopodobnych - informacji, japoński koncern wkrótce całkowicie zablokuje PlayStation Store dla PS3 i konsol przenośnych.

Sony nie zdecydowało się jeszcze skomentować sprawy.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze