Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klanowe rozgrywki i rozwój postaci w trybie sieciowym The Last of Us?

Dane pochodzą z plików wersji demonstracyjnej.

The Last of Us od studia Naughty Dog ukaże się już w przyszłym tygodniu, lecz wciąż nie wiemy nic o trybach sieciowych gry. Sporo nieoficjalnych szczegółów ujawniają wpisy z plików wersji demonstracyjnej, opublikowane w serwisie Pastebin.

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, jednym z ważniejszych elementów w The Last of Us będzie możliwość zakładania własnych Klanów, rekrutowania bohaterów niezależnych, trenowania podopiecznych i wspólnego odpierania ataków zainfekowanych przeciwników.

Mecze rozegrają się na przestrzeni kilku wirtualnych tygodni, podczas których gracze mają szansę na pozyskanie nowego członka zespołu. Równie prawdopodobna jest jednak śmierć podopiecznych, czy to w wyniku ataku, infekcji lub z głodu.

Powodzenie i rozwój naszego klanu warunkowane będzie przez sukcesy w potyczkach sieciowych. W każdej rundzie rozgrywek multiplayer zbierzemy Części, które zamienimy później na Zapasy. Podopiecznych wyślemy na własne misje, celem ulepszenia umiejętności.

Nie jest jasne czy bohaterów niezależnych zobaczymy na ekranie, czy otrzymamy po prostu raport z ich poczynań - w serwisie Pastebin opublikowano imponującą liczbę imion i nazw wykonywanych czynności.

„[Imię] smaży szopa pracza”, „W ranę [Imię] wdała się gangrena” - głoszą niektóre z wpisów. Zespół posiądzie także przydatne umiejętności (tworzenie broni, łowienie ryb, botanika), które przełożą się na perki (nowa maczeta, jedzenie, przedmiot odnawiający zdrowie).

Lista obejmuje także arsenał dostępnych broni, przedmiotów do stworzenia i opcji w edytorze wyglądu postaci - w tym co najmniej 150 różnych nakryć głowy.

To nie pierwszy wyciek informacji z wersji demonstracyjnej The Last of Us - wcześniej poznaliśmy dokładne nazwy wszystkich rozdziałów kampanii dla pojedynczego gracza, ujawniające sporo informacji na temat fabuły.

The Last of Us to gra akcji z elementami survival horroru. Ukaże się 14 czerwca wyłącznie na PlayStation 3, w pełnej polskiej wersji językowej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze