Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kingdom Hearts 3 i Final Fantasy 7 Remake dopiero w 2017 roku?

Plany Square Enix.

Square Enix opublikowało najnowsze wyniki finansowe, a wraz z nimi ujawniło listę premier „większych gier” na nadchodzące miesiące, do końca marca 2017 roku.

Kingdom Hearts 3

Potwierdzono więc daty Deus Ex: Rozłam Ludzkości (23 sierpnia) i Final Fantasy 15 (30 września) oraz plany na Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4 (na święta), lecz zabrakło dwóch innych ważnych pozycji: Kingdom Hearts 3 i Final Fantasy 7 Remake.

Oznacza to najpewniej, że oba tytuły zadebiutują dopiero w przyszłym roku fiskalnym, rozpoczynającym się dla Square Enix w dniu 1 kwietnia 2017 r.

W przypadku odświeżonej wersji cenionego Final Fantasy 7 nie jest to zapewne wielkim zaskoczeniem, ale część fanów mogła mieć nadzieję na zagranie w Kingdom Hearts 3 jeszcze w tym roku, biorąc pod uwagę przedłużające się prace.

Zabrakło też miejsca na grę akcji NieR: Automata od Platinum Games, zaplanowaną - według ostatnich informacji - na konsole PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Być może wydawca nie uznaje tej produkcji za „większą”, choć na liście znalazło się miejsce dla World of Final Fantasy czy Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue.

Jeśli zaś mowa o wynikach finansowych, to Square Enix zanotowało udany rok fiskalny, podsumowany zyskiem na poziomie 182 mln dolarów - w porównaniu z 90 mln rok wcześniej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze