Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Killer is Dead, nowa gra twórców Lollipop Chainsaw

Kolejny „awangardowy” projekt Suda 51.

Magazyn Famitsu opublikował pierwsze szczegóły o nowej grze studia Grasshopper Manufacture. Killer is Dead na tle innych produkcji będzie wyróżniać się awangardową oprawą graficzną. Akcja rozegra się w niedalekiej przyszłości.

Modyfikacje cybernetyczne stały się normalnością. Bohater gry - Mondo Zappa - otrzymuje zlecenie od firmy Brian Execution Firm, zarządzanej przez cyborga - Briana Rosesa. Zadanie gracza polega na wyeliminowaniu szeregu zabójców, rozproszonych na całym świecie.

Grafika koncepcyjna Killer is Dead

Zappa w jednej ręce dzierży miecz, przydatny na krótkich dystansach, zaś drugą rękę zamienił w futurystyczne działo, zmieniające się według uznania użytkownika. Gracz może skorzystać z pistoletów czy wierteł.

„To opowieść o człowieku, który nie udziela się w sferze społecznej. Mimo to, eliminuje zakorzenione w społeczeństwie zło. To osobista historia, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że inspirowana aktualnymi wydarzeniami” - opisuje popularny producent Goichi Suda, znany lepiej jaki Suda 51.

Premierę Killer is Dead zaplanowano na lato tego roku, na razie jedynie na terenie Japonii. Gra ukaże się na X360 i PS3.

Dzięki, Polygon.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze