Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kilka szczegółów na temat fabuły w grze Persona 5

Kluczowe zmiany.

Najnowszy numer japońskiego magazynu Famitsu ujawnił kilka szczegółów na temat gry Persona 5, związanych głównie ze strukturą prowadzonej opowieści.

Sztuka nowoczesna

W odróżnieniu od dwóch poprzednich odsłon, nie będziemy zmagać się z jednym, centralnym wrogiem, a grupa nastolatków prowadzona przez postać gracza - nazwana Phantom Thieves - zmierzy się z większą liczbą złoczyńców.

Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win, odzyskując jednocześnie ukradzione przez nich serca. Wrogowie znajdują się w tajemniczym miejscu zwanym Pałacem, a w śledzeniu ich ruchów pomoże aplikacja na wirtualnym telefonie bohatera.

W skład zespołu nastolatków - poza naszą, 16-letnią postacią - wchodzą zbuntowany nastolatek i kolega z klasy - Ryuji oraz Anne, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Jest też Morgana, czyli dziewczyna-kot. Wraz z rozwojem fabuły dołączy Yusuke Kitagawa, szkolny prymus.

Gra została niedawno opóźniona do 2016 roku. Platformy docelowe to PlayStation 3 i PS4.

Akcja nowej odsłony osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Walka nadal będzie turowa, a każdy z bohaterów otrzyma jakiś rodzaj broni zasięgowej. Podziemia będą w części generowane losowo, a w części zaplanowane, by lepiej pasować do opowiadanej historii. Powróci mechanika więzi - social links.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze