Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Windwalkers - adaptacja powieści jako gra action RPG

Potrzeba 330 tysięcy dolarów.

Francuskie studio Forge Animation planuje przenieść powieść „La Horde du Contrevent” na komputery, rozszerzając uniwersum wykreowane przez Alaina Damasio. W planach jest film, komiksy oraz gra wideo. Zbiórka na ten ostatni projekt ruszyła kilka dni temu na Kickstarterze.

Grafika koncepcyjna

Twórcy chcą pozyskać co najmniej 330 tysięcy dolarów, by przygotować grę z gatunku action RPG.

Wcielimy się w członka elitarnej grupy wojowników, starającego się znaleźć tajemniczy artefakt w świecie nieustannie smaganym potężnymi wichurami.

Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Projekt bazuje na silniku CryEngine, a deweloperzy przygotowują też realistyczny system odpowiedzialny za fizykę.

Ukończenie Windwalkers możliwe będzie również w kooperacji. Jeśli zdecydujemy się na samotną rozgrywkę, towarzysze sterowani będą przez sztuczną inteligencję. W planach jest też system kombosów, premiujący współpracę pomiędzy członkami oddziału.

Podczas rozgrywki znajdziemy nowe elementy ekwipunku, ale posiądziemy też magiczne moce, pozwalające kontrolować wiatr.

Za prace odpowiada 15-osobowy zespół, finansowany dotychczas dotacjami od francuskiego rządu. Tworzenie świata wspomagali znani projektanci, tacy jak Yoshitaka Amano (Final Fantasy), Koji Morimoto (Akira) czy Wayne D. Barlowe („Hellboy”, „Pacific Rim”). Scenariusz napisała Iris Yamashita („Listy z Iwo Jimy”).

Premierę zaplanowano na koniec 2016 roku, tylko na PC.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze