Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: przygody detektywa Sokoła w tekstowej grze Aviary Attorney

W stylu Ace Attorney.

Niezależne studio Sketchy Logic zbiera na Kickstarterze pieniądze na tekstową grę przygodową Aviary Attorney, gdzie głównymi bohaterami będą Jayjay Falcon oraz jego wierny służący Sparrowson.

To elementarne, drogi Sparrowsonie

Jak wskazuje sama nazwa, postacie stylizowane są na ptaki i inne zwierzęta, zgodnie z surrealistycznymi ilustracjami francuskiego artysty o pseudonimie J. J. Grandville z początków XIX wieku.

Akcja gry toczy się w Paryżu w 1848 roku. Wspomniana para podejmuje się dobrze płatnego zlecenia od kotki Caterline Demiaou, oskarżonej o morderstwo. Musimy udowodnić jej niewinność.

Łącznie w Aviary Attorney rozwiążemy cztery sprawy. Rozgrywkę podzielono na dwa obszary: zbieranie dowodów w mieście oraz prowadzenie sprawy w sądzie na korzyść zleceniodawcy.

Całość przypomina więc serię Ace Attorney z konsol Nintendo, lecz wyróżnia się oprawą graficzną i postaciami.

Twórcy potrzebują skromnej kwoty 7 tysięcy funtów brytyjskich, a zdecydowaną większość tej kwoty udało się już pozyskać. Premierę zaplanowano na czerwiec przyszłego roku, na PC i Maca.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze