Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Przegląd aktualnych kampanii i najciekawsze gry

Listopadowe zbiórki kuszą.

Na potrzeby przeglądu wybraliśmy siedem ciekawych gier. Choć dwie z nich mają niewielkie szanse na zebranie wymaganych pieniędzy, warto zwrócić na nie uwagę.

Tymczasem wszystkie kampanie przedstawione w poprzednim przeglądzie zebrały potrzebne fundusze. Największy sukces odniosło That Which Sleeps, które siedmiokrotnie przekroczyło planowany budżet i zrealizowało wszystkie dodatkowe cele, tymczasem Battle Chef Brigade dwa razy przebiło początkową kwotę. Elegy for the Dead World zostanie rozesłane do 1000 wybranych przez studio Dejobaan nauczycieli, jako pomoc naukowa.

*

The Flame in the Flood
Zakończenie akcji: dziś, 7 listopada | Kickstarter

The Flame in the Flood to projekt grupy pracowników zamkniętego w tym roku Irrational Games (m.in. seria BioShock) oraz osób związanych z tytułami takimi jak Halo czy Rock Band. Gra przedstawia wędrówkę wzdłuż rzeki w świecie po upadku cywilizacji. Twórcy póki co nie pokazali zbyt wielu elementów rozgrywki, skupiając się przede wszystkim na oprawie wizualnej - jednak to, co możemy zobaczyć i usłyszeć w przygotowanej prezentacji wygląda obiecująco. Aby otrzymać kopię gry, musimy zapłacić 15 dolarów, a projekt został już ufundowany - dodatkowe wsparcie uczyni go tylko większym.

*

The Black Glove
Zakończenie akcji: dziś, 7 listopada | Kickstarter

Drugi zespół byłych pracowników Irrational Games radzi sobie wyraźnie gorzej. Ich projekt, dość dziwna gra, w której manipulujemy przeszłością trójki artystów, by zmienić ich styl i uczynić ich sztukę bardziej atrakcyjną, prezentuje się fantastycznie pod względem wizualnym, jednak sam pomysł na rozgrywkę wydaje się zbyt zakręcony. Twórcy przygotowali całą masę niesamowicie wyglądających nagród dodatkowych, jednak kwota, jaką próbują zebrać - ponad pół miliona dolarów - wydaje się nieosiągalna.

*

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy
Zakończenie akcji: dziś, 7 listopada | Kickstarter

Gra przygodowa oparta na komiksie pod tym samym tytułem wydanym przez Dark Horse - jedno z największych wydawnictw w branży. Wcielimy się w niej w byłego dostawcę pizzy, a obecnie asystenta detektywa specjalizującego się w sprawach paranormalnych. Na uwagę zasługują: przeniesiona żywcem z komiksu oprawa graficzna, bogaty świat i dość specyficzny, momentami mroczny humor. Poza materiałami promocyjnymi twórcy przygotowali także wersję demonstracyjną, dostępną dla Kickstarterze. Produkcję polecają Tim Schaffer oraz John Landis, a za kopię gry zapłacimy 15 dolarów.

*

Dicetiny: The Lord of the Dice
Zakończenie akcji: 8 listopada | Kickstarter

Dicetiny to elektroniczna gra planszowa przywodząca na myśl Magię i Miecz. Poruszając się po kwadratowej planszy walczymy z potworami turlając kostkami i zagrywając karty, zbieramy łupy i zdobywamy poziomy szykując się na starcie z potężnym finałowym przeciwnikiem. W pełnej wersji zobaczymy kilka scenariuszy o różnych warunkach zwycięstwa, a z zastępami potworów będziemy mogli walczyć samodzielnie lub współpracując ze znajomymi. Na każdym kroku napotykamy żarty i nawiązania do popkultury - główni bohaterowie to między innymi Donald Schwarzenegger i Britney Hammers, a magiczny pocisk to wielka rakieta interkontynentalna. Kopię Dicetiny możemy zdobyć za 15 dolarów.

*

Impact Winter
Zakończenie akcji: 11 listopada | Kickstarter

Poważna i bardzo klimatyczna gra o przetrwaniu w świecie nękanym wieczną zimą. Celem gracza jest przeżycie trzydziestu dni w oczekiwaniu na pomoc, korzystając z zasobów zdobytych w pokrytym grubą warstwą śniegu otoczeniu kościoła. Ukrywa się tu garstka ocalałych. Filmik z prezentacją robi spore wrażenie, a twórcy twierdzą, że ich inspiracją są takie produkcje jak Fallout 3, Don't Starve i film The Thing. Kopia gry kosztuje zaledwie 9 funtów, ale to, czy projekt zostanie ufundowany stoi pod znakiem zapytania.

*

Rogue Wizards
Zakończenie akcji: 12 listopada | Kickstarter

Lekka i przyjemna zabawa w zwiedzanie lochów i mordowanie zamieszkujących je potworów. Gra tworzona jest między innymi przez weteranów, którzy pracowali przy tytułach takich jak Diablo, Torchlight czy Left 4 Dead. Poza badaniem podziemi, rozbudowujemy także miasto na powierzchni, w którym otrzymujemy nowe zadania. Rozgrywka toczyć się będzie w turach, a odkrywając nieznane spotkamy czasem innych, gotowych do pomocy magów. Ciekawie prezentuje się otoczenie, które „buduje się” przed nami i „rozsypuje”, gdy idziemy dalej. Kopię gry możemy otrzymać za 15 dolarów.

*

Basement
Zakończenie akcji: 14 listopada | Kickstarter

Dość ciekawa gra strategiczna, w której rozbudowujemy narkotykowe imperium, tworząc środki odurzające dla klientów o bardzo różnych potrzebach. Stawiamy coraz większe fabryki i ukrywamy się przed policją, FBI czy DEA. Tworząc model chemika używany w materiałach promocyjnych, twórcy wyraźnie inspirowali się serialem „Breaking Bad”, a pikselartowa oprawa graficzna jest ładna i bogata w szczegóły. Kopię gry kupimy za 8 dolarów, jeśli jednak chcemy otrzymać przygotowaną specjalnie dla Kickstartera zawartość, taką jak ekskluzywna cela dla VIPów, gdy zostaniemy złapani, musimy dołożyć jeszcze 4 dolary.

*

Przegląd Kickstartera to lista gier, które przyciągnęły naszą uwagę - stylistyką, pomysłem czy świetną prezentacją. Nie możemy mieć oczywiście pewności, że każda z gier okaże się hitem, ale wszystkie prezentują się obiecująco. Do zestawienia wybraliśmy projekty, którym do końca zbiórki brakuje nie więcej niż dwa tygodnie, na tym etapie można już bowiem ocenić ich szanse powodzenia, a często nawet zobaczyć jakie dodatkowe opcje i funkcje odblokowane zostaną po przekroczeniu minimalnej kwoty wymaganej do ufundowania gry.

Jeśli znaleźliście inne, ciekawe projekty i chcecie się nimi podzielić - piszcie w komentarzach.

Komentarze