Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Project Phoenix sfinansowany w pełni w niecałe 9 godzin

AKTUALIZACJA: Także na PS4 i PS Vita.

Aktualizacja: Twórcy Project Phoenix poinformowali na stronie kampanii, że „po długich negocjacjach i dyskusjach” porozumiano się z Sony - gra ukaże się także na PlayStation 4 i PS Vita.

*

Oryginalna wiadomość: Twórcy z japońskiego studia Creative Intelligence Arts potrzebowali niecałych 9 godzin, by zebrać 100 tys. dol. na produkcję niezależnej gry RPG - Project Phoenix.

Nowy tytuł to „drużynowa strategia, rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, połączona z elementami japońskich RPG, tworzona przez czołowych twórców ze wschodu i z zachodu, z doświadczeniem zebranym przy pracach nad wieloma hitami” - napisano na Kickstarterze.

Grafika koncepcyjna gry

Doświadczonym deweloperom zabrakło nieco kreatywności przy tworzeniu fabuły - wcielimy się w anioła cierpiącego na amnezję, który stara się odkryć własną tożsamość, podróżuj wraz z drużyną przez krainę Azuregard.

Wspomniana lokacja to klasyczny świat fantasy. Kontynentem wstrząsają niepokoje - klany orków najeżdżają górskie wioski, a na południu buntują się tubylcy. Konflikt powstrzyma drużyna gracza, składająca się z paladyna Marcusa Sterna, anioła (płci żeńskiej) o imieniu Ruffles, elfiej księżniczki Sylrianah i bitewnego maga Zaruma.

Gra składa się z trzech głównych elementów: eksploracji, walki i rozwoju postaci. Po wkroczeniu do nowej lokacji będziemy mogli poznać kulturę i wyposażyć się w lokalny ekwipunek. Potyczki, jak przystało na projekt inspirowany japońskimi RPG, toczą się w osobnych instancjach.

Wśród weteranów odpowiedzialnych za projekt znajdują się Hiroaki Yura (Diablo 3, Valkyria Chronicles), Vaughan Smith (LA Noire), Kiyoshi Arai (Final Fantasy), Steffen Unger (Halo 4, Crysis 3), czy Nobuo Uematsu (kompozytor Final Fantasy).

Premierę Project Phoenix zaplanowano wstępnie na połowę 2015 roku. Wśród platform docelowych wymienia się PC, Mac, Linux, iOS i Android. Trwają negocjacje z Sony w sprawie udostępnienia gry także na PlayStation 4 i PS Vita.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze