Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: polska przygodówka Tsioque szuka wsparcia

Potrzeba 35 tys. dolarów.

OhNoo Studio z Warszawy - twórcy udanego Tormentum - zbierają na Kickstarterze pieniądze na kolejną przygodówkę.

Księżniczka w opałach

Ponownie mamy do czynienia z klasyczną pozycją point and click, ale - w odróżnieniu od poprzedniego projektu - akcja toczy się w znacznie przyjemniejszej i humorystycznej atmosferze. Twórcy stawiają na w ręcznie rysowane tła i animacje, w 2D.

Wcielamy się w tytułową księżniczkę Tsioque, która pod nieobecność matki zostaje uwięziona przez złego czarownika. Naszym zadaniem jest oczywiście wydostanie się z celi, a potem odkrycie tajemnic naszego potężnego zamczyska.

Wśród swoich inspiracji twórcy wymieniają między innymi Day of the Tentacle, Pajama Sam, Dragon's Lair czy Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

Głównym animatorem projektu jest Alek Wasilewski, znany z prac nad wielokrotnie nagradzanym filmem „Lucky Day Forever”. Sam zespół OhNoo liczy trzy osoby.

Tsioque trafi na PC i Maca. Datę premiery ustalono wstępnie na październik przyszłego roku. Z oficjalnej strony można już pobrać demonstracyjną wersję produkcji.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze