Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter na rzecz gry niezależnej zrujnowany przez oszusta

Kto daje i zabiera...

Oszust zrujnował kampanię na Kickstarterze, gdzie zbierano pieniądze na rzecz niezależnej strzelanki Dimension Drive.

Dimension Drive

Studio 2Awesome z Holandii cieszyło się już z sukcesu, ponieważ na kilka godzin przed zakończeniem akcji na koncie zbiórki pojawiła się jednorazowa wpłata 7 tysięcy euro.

Taka dotacja oznaczała, że kampania była o krok od osiągnięcia celu na poziomie 30 tys. euro. Deweloperzy podziękowali nawet na Twitterze tajemniczemu darczyńcy, identyfikując go jako „Jonathan”.

Potrzebowano już tylko 200 euro do zakończenia zbiórki. Pieniądze się znalazły, więc rozpoczęto świętowanie, transmitowane na żywo w serwisie Twitch (poniżej).

Impreza szybko zamieniła się jednak w rozczarowanie, po tym jak Kickstarter poinformował, że wpłata 7 tys. euro była oszustwem i została wycofana. W mgnieniu oka Dimension Drive zamieniło się z sukcesu w porażkę.

Przedstawiciele serwisu zbanowali tajemniczego „Jonathana”, ale nie mogli zrobić nic więcej. Kampania zakończyła się ostatecznie niepowodzeniem - zebrano nieco ponad 23 tys. z celu na poziomie 30 tys.

Część fanów i inni niezależni deweloperzy zaapelowali do Kickstartera o wznowienie zbiórki i przedłużenie jej o kilka dni. Niektórzy - jak Rami Ismail z Vlambeer - obiecali nawet wpłacić pieniądze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze