Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Crowfall połączy Grę o Tron z Eve Online

Potrzeba 800 tys. dol.

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na ambitny projekt sieciowej gry RPG Crowfall.

Prace są już dość zaawansowane

Główna innowacja produkcji polega na tym, że rozgrywka toczy się w generowanych proceduralnie światach, ginących po kilku miesiącach. Nie umierają za to postacie, które zachowują doświadczenie i umiejętności, po czym przechodzą do następnego uniwersum, powtarzając cykl.

Za prace odpowiada studio ArtCraft Entertainmet, założone przez dwóch weteranów. J. Todd Coleman w przeszłości zajmował się innowacyjnym Shadowbane, z którego Crowfall czerpie wiele rozwiązań.

Druga połowa to Gordon Walton, którego kariera związana z grami MMO sięga jeszcze Ultima Online. Ostatnio twórca pomagał przy Star Wars: The Old Republic.

Pomysł na Crowfall narodził się dwa lata temu, ale koncept rozwijany jest od roku przez zespół liczący 17 osób. Celem na Kickstarterze jest ambitne 800 tysięcy dolarów - produkcja pochłonęła już sporo pieniędzy.

- W żartach nazywamy grę owocem związku Gry o Tron, Eve Online i Shadowbane - ujawnia Coleman w rozmowie z Eurogamerem.

W planach są jeszcze inne systemy, jak dynamiczne podboje terenu oraz ekonomia bazująca na poczynaniach graczy, a także rozbudowany system rzemiosła, w stylu Star Wars Galaxies.

Premierę zaplanowano na grudzień 2016 roku. Kilka godzin wystarczyło, by zabrać niemal 150 tysięcy dolarów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze