Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Katowice gospodarzem kolejnych finałów Intel Extreme Masters

W puli nagród ponad 6 mln zł.

ESL ogłosiło, że przyszłoroczne finały Intel Extreme Masters odbędą się - po raz szósty z rzędu - w katowickim Spodku. Impreza jest oczywiście zwieńczeniem cyklu zawodów, rozgrywanych w ramach dwunastego sezonu e-sportowego.

Wydarzenie podzielono na dwa weekendy i przeprowadzone zostanie w dniach 24-25 lutego oraz 3-4 marca. Wstęp bezpłatny, ale 2 listopada rozpocznie się sprzedaż biletów uprawniających do wcześniejszego wejścia. Ceny nie podano.

Spodek znowu stanie się areną zmagań najlepszych graczy na świecie

Organizatorzy podkreślają, że kolejny IEM będzie „największym i najbardziej lukratywnym” w historii imprezy. Łączna pula nagród wyniesie 6,3 miliona złotych.

W pierwszy weekend odbędzie się faza pucharowa rywalizacji w Dota 2. Popularna MOBA od Valve zastąpi tym samym League of Legends, a same zmagania wejdą w skład tak zwanych „majorów”, czyli turniejów o wysokiej randze.

Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata powalczy o ponad połowę sumy z ogólnej puli nagród - 3,6 mln zł. Zwycięzcy otrzymają też 1,5 tysiąca punktów, które mogą zagwarantować awans do kolejnej edycji The International.

Tydzień później odbędą się finały w Counter-Strike: Global Offensive. Stawką zmagań w sieciowej strzelance będzie rekordowa kwota w wysokości 2 mln zł. Warto zaznaczyć, że zawody są częścią serii Intel Grand Slam - ekipa, która wygra co najmniej cztery z dziesięciu turniejów cyklu, zdobędzie dodatkowe 3,6 mln zł.

Na drugi weekend Intel Extreme Masters zaplanowano także ostatnią fazę rozgrywek w Starcraft 2. Najlepsi gracze staną do rywalizacji o 900 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzyma również miejsce w WCS Global Finale.

Ponownie podczas finałów zorganizowana zostanie impreza towarzysząca - IEM Expo. Ta odbędzie się tym razem zarówno w terminie 24-25 lutego, jak i w dniach 2-4 marca.

Tradycyjnie nie zabraknie transmisji w internecie. Należy wspomnieć, że tegoroczną edycję śledziło 46 milionów unikalnych odwiedzających, a w samym Spodku pojawiło się łącznie 173 tysiące osób.

Kolejne finały Intel Extreme Masters w Katowicach nie są jednak niespodzianką. Już kilka lat temu władze miasta wyraziły chęć goszczenia e-sportowych wydarzeń z cyklu do 2019 roku. To jednak może oznaczać, że w Polsce odbędą się jeszcze co najmniej dwie imprezy.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze