Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karty graficzne RTX 4000 zadebiutują we wrześniu - uważa leaker

Zasilacze zapłaczą.

Dobrze poinformowany leaker o pseudonimie „Greymon55” uważa, że karty graficzne z rodziny RTX 4000 ukażą się na rynku jeszcze we wrześniu obecnego roku.

Jak zażartował na Twitterze, osoby zainteresowane układami z chipem AD-102 powinny uzbroić się w potężne zasilacze, nawet na poziomie 1500 W.

Słowa „Greymon55” leżą w zgodzi z wcześniejszymi doniesieniami, według których nowe modele trafią na rynek w trzecim kwartale obecnego roku. Mowa podobno o 4070, 4080 i 4090, z maksymalnym poborem prądu na poziomie - odpowiednio - 450 W, 650 W i 850 W.

Ale GTX 1080 jeszcze daje radę...

Kwestią otwartą pozostaje oczywiście dostępność urządzeń już po debiucie. Dzisiaj ogromnym problemem jest nadal zakup RTX 3000, więc nowości będą zapewne cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem.

Nvidia będzie z całą pewnością chciała uniknąć powtórki sytuacji. Niedawno informowano, że firma planuje wydać nawet 10 miliardów dolarów, by zabezpieczyć miejsca na liniach produkcyjnych procesu 5 nm w fabrykach TSMC.

Obecny rok zapowiada się całkiem interesująco dla osób poszukujących dedykowanego sprzętu do grafiki. W drugim kwartale debiut w tym segmencie zapowiedział już Intel, a w planach jest także architektura RDNA 3 od AMD.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze