Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karty ARC dorównują Nvidii, a nawet są lepsze - twierdzi Intel

W obliczeniach śledzenia promieni.

Intel uważa, że ich karty graficzne ARC A770 oraz ARC A750 dorównują produktom GeForce RTX serii 3000. Jak dowiedział się serwis PC Gamer od przedstawicieli firmy, wspomniane modele w grach z obsługą DirectX 12 osiągają podobną wydajność, co model RTX 3060 Nvidii, a nawet go przewyższają.

Nasze jednostki obliczeń śledzenia promieni oferują wyjątkowo dobrą wydajność. Porównując ich możliwości z RTX 3060, modele ARC A750 i A770 radzą sobie bardzo dobre” - przekazał redakcji Tom Petersen z działu Intel Graphics.

Przedstawiciel Intela dodaje, że jeszcze w tym tygodniu na kanale YouTube firmy pojawi się film, wyjaśniający działanie kilku kluczowych technologii kart ARC. Wspomniano również, że cała architektura nowych GPU powstała z myślą o ułatwieniu pracy deweloperom.

Słabsze modele kart Intel ARC są już dostępne w Chinach. Nie znamy na ten moment daty premiery oraz cen sprzętu na zachodnich rynkach. Firma jednak zapewnia, że flagowy i średniopółkowy sprzęt - wspomniane A770 oraz A750 - zadebiutują jeszcze w tym roku.

Tagi
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze