Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karta AMD Radeon VII zapowiedziana - premiera, specyfikacja i cena

Konkurencja GeForce RTX 2080.

AMD na targach CES ujawniło Radeon VII, czyli swoją kolejną kartę graficzną. Sprzęt zadebiutuje 7 lutego w cenie 699 dolarów (około 2611 zł) i będzie sprzedawany w pakiecie z The Division 2, Devil May Cry 5 i Resident Evil 2 Remake.

GPU jest pierwszym układem dla graczy wykonanym w 7nm, co przekłada się na większą szybkość względem poprzednich modeli firmy. Oficjalne testy wskazują, że w Battlefield 5 radzi sobie o 35 proc. lepiej niż RX Vega 64. Jest też o 25 proc. wydajniejszy w Fortnite.

AMD przekonuje, że moc karty jest porównywalna z GeForce RTX 2080, którego jest głównym konkurentem. Przykładowo Far Cry 5 osiąga 62 klatek na sekundę, natomiast na urządzeniu Nvidii gra działa w 61 FPS. Identycznie jest w przypadku wspomnianej strzelanki od DICE.

To nie wszystko, ponieważ podczas konferencji na targach CES producent pokazał wczesną wersję Devil May Cry 5 uruchomioną na Radeon VII. Produkcja wyświetlała obraz w 70 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K.

Sprzęt składa się z 60 jednostek obliczeniowych oraz 3840 procesorów strumieniowych działających z maksymalną częstotliwością 1,8 GHz. Kartę wyposażono również w 16 GB pamięci typu HBM2 o przepustowości 1 TB na sekundę.

Wersja prezentowana na targach CES posiada trzy wentylatory, co powinno zaowocować mniejszym hałasem. GPU dysponuje wyjściami DisplayPort i HDMI, jest także kompatybilny z takimi rozwiązaniami, jak FreeSync 2, Async Compute i Rapid Packed Math.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze