Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karol Wojtyła: Totus Tuus to gra o papieżu w stylistyce anime

Ksiądz Popiełuszko w DLC.

Poznańskie studio Mobinet Games zapowiedziało darmową grę Karol Wojtyła: Totus Tuus. To produkcja, która przedstawi losy i życie młodego papieża w Wadowicach oraz Krakowie.

Oprawa przywodzi na myśl stylistykę anime. Nie bez powodu, ponieważ twórcy zdecydowali się na zaprezentowanie historii w ramach gatunku visual novel - to gry przygodowe opierające się wyłącznie na wybieraniu opcji dialogowych i podejmowaniu decyzji.

Deweloperzy uruchomili zbiórkę funduszy w serwisie Polak Potrafi. Chcą pozyskać co najmniej 25 tysięcy złotych. Jeśli próg ten zostanie przekroczony, twórcy będą mogli przygotować wersję na platformy mobilne. Inne cele bonusowe to między innymi nowe zakończenia i zaimplementowanie angielskiego tekstu.

„Nasz przyszły papież z pewnością nie będzie monumentem z brązu - ale przede wszystkim człowiekiem, który po maturze poszedł na kremówki” - czytamy w oficjalnym opisie projektu.

W zależności od wyborów, gracze będą mogli poznać alternatwne wersje życia Wojtyły, gdyby nie został kapłanem. Pierwsze materiały sugerują, że możliwa będzie choćby kariera pisarza czy uczonego. Pojawi się też wątek walki w Powstaniu Warszawskim.

Twórcy zapowiedzieli też dodatek. DLC przedstawi historię księdza Jerzego Popiełuszki, prześladowanego przez komunistyczne służby. Gracze zwrócili już uwagę na inny styl wizualny. Niektórzy zauważyli również, że w materiałach promocyjnych deweloperzy wykorzystali ogólnodostępne zdjęcia i materiały graficzne, które można znaleźć choćby w różnych niszowych produkcjach na Steamie.

Karol Wojtyła: Totus Tuus ma zadebiutować przed końcem roku, o ile zbiórka funduszy zakończy się powodzeniem. Trzy miesiące przed premierą projektanci udostępnią wersję demonstracyjną.

Źródło: Polak Potrafi.

O autorze
Komentarze