Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Już pół miliona graczy eksploruje jaskinie w Core Keeper

Sprzedaż nie zwalnia tempa.

Core Keeper nie zwalnia tempa. Niepozorna gra niezależna o eksploracji jaskiń sprzedała się już w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy.

O osiągnięciu poziomu 250 tys. informowaliśmy 15 marca, więc podwojenie wyniku zajęło tylko tydzień. Warto też pamiętać, że grę wydano „jedynie” w programie Early Access na Steamie.

Jak dodano, produkcja obsługuje teraz także Steam Deck, co - biorąc pod uwagę skromną liczbę tych urządzeń na rynku - nie powinno jednak mieć większego wpływu na sprzedaż.

Akcję obserwujemy z góry, w perspektywy przypominającej Stardew Valley, podczas gdy z Minecrafta i Terrarii pożyczono walki z bossami, przedzieranie się przez teren z pomocą kilofa, a także nacisk na zbieranie surowców oraz system rzemiosła.

Gra już teraz oferuje sporo treści i mechanik, których poznanie ułatwia nasz poradnik Core Keeper. Twórcy zapewniają, że w toku dostępu Early Access zamierzają regularnie rozbudowywać atrakcje, wprowadzając choćby kolejne biomy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze