Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Dance 2023 - czy potrzebna kamera na PS5 i Xbox

Wsparcie kontrolerów do gry.

Gry z serii Just Dance od dawna oferowały możliwość zabawy przy użyciu kilku różnych kontrolerów. Na tej stronie wyjaśniamy, czy do grania w Just Dance 2023 na PS5 oraz konsolach z rodziny Xbox potrzebne jest podłączenie dedykowanej kamery.

Jak poinformował przedstawiciel pomocy technicznej Ubisoftu, gra Just Dance 2023 w wydaniu na PlayStation 5 nie jest kompatybilna z akcesorium PS5 HD Camera. Również dodatek PlayStation Camera dla PlayStation 4, podłączony dedykowanym adapterem, nie będzie przez grę obsługiwany. Nie możemy zagrać nawet z pilotami PlayStation Move. Niewykluczone jednak, że w przyszłości gra otrzyma aktualizację, dodającą obsługę kamer.

Na ten moment jedyną opcją grania w ten tytuł jest użycie jako kontrolera telefonu komórkowego z zainstalowaną dedykowaną aplikacją Just Dance.

Aplikację Just Dance Controller znajdziemy w sklepach Google Play i AppStore

W przypadku konsol z rodziny Xbox akcesorium Kinect oraz jakiekolwiek inne kamery USB również nie są wspierane i prawdopodobnie nie zmieni się to w przyszłych aktualizacjach. Można więc założyć, że posiadacze platform Microsoftu będą musieli zadowolić się grą przy pomocy wspomnianej wyżej aplikacji dla telefonów komórkowych.

Na ten moment jedyną opcją, aby grać w Just Dance 2023 bez użycia telefonu komórkowego jest kupienie wydania na Nintendo Switch, gdzie możemy prowadzić rozgrywkę przy pomocy standardowych kontrolerów Joy-Con.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze