Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Złomobil, czyli zbieranie bawaru

Jak zbierać bawar przy użyciu podczepionego magnesu.

Otrzymałeś specjalne urządzenie, które służy do zbierania cennego kruszca - bawaru. Na początku zabawy w aktywność typu Złomobil musisz podczepić za pomocą zaczepu urządzenie do samochodu, a następnie przejeżdżać koło kamieni bawaru.

Złomiarstwo w porcie

Zadanie tego typu znajdziesz na przykład przy współrzędnych 39.019 / 43.105, oczywiście wcześniej wyzwalając okoliczne miasteczka i przejmując bazy.

Oto liczba punktów wymaganych do osiągnięcia danej liczby trybików:

  • 1.000 - 1 część
  • 5.000 - 2 części
  • 10.000 - 3 części
  • 15.000 - 4 części
  • 20.000 - 5 części

Połącz zaczepem magnes do samochodu. Wsiądź do podstawionego auta, tym razem jest to Urga Szturm 63A.

Połącz urządzenie przyciągające do samochodu

Teraz wjedź na teren portu i gdy zaczniesz jeździć obok bawaru, włącz za pomocą PPM urządzenie i staraj się, aby przejeżdżać obok kamieni. Pamiętaj, że magnes przyciąga także wybuchowe beczki i inne metalowe elementy, na przykład rusztowania. Warto przejeżdżać obok zamkniętych kontenerów. Magnes wyciągnie drzwi, a w środku znajdziesz dużo kamieni.

Przejeżdżaj obok kontenerów i rusztowań, na których są błękitne kamienie

Lepiej punktowane są kamienie błękitne, które są w trudniej dostępnych miejscach, w tym przypadku ulokowane są na rusztowaniach. Pamiętaj, że przejeżdżając obok rusztowania przyciągniesz także metalowe elementy.

W momencie gdy samochód będzie coraz wolniejszy, a ty będziesz miał przyciągniętą sporą ilością drogocennego kamienia, udaj się powoli do zsypu oznaczonego żółtym kolorem. Jadąc z kamieniami pamiętaj, aby robić to ostrożnie. Szybka jazda może spowodować zaczepienie gdzieś magnesem i stratę wszystkich zbiorów.

Pozbywaj się kamieni w zsypie

Gdy już wjedziesz do zsypu, zwolnij mechanizm magnesu PPM i wyjedź na górę. Wrota się otworzą, a ty będziesz mógł kontynuować zbiory. Przy odrobinie wprawy możesz zwalniać mechanizm już dojeżdżając do zsypu, wówczas kamienie w teorii powinny dotoczyć się na miejsce same. Wymaga to jednak nieco ćwiczeń i jest ryzykowne ze względu na szansę stracenia bawaru.

Co możesz odblokować po ukończeniu wyzwań typu Złomobil?

Wykonując misje typu Złomobil możesz odblokować ulepszenia związane z uwięzią zaczepu. Pierwszym odblokowaniem za trzy trybiki będzie podwojenie możliwych uwięzi. Finalnie będziesz mógł zatem używać czterech połączeń linki.

  • 2x uwięź - podwaja maksymalną ilość uwięzi (3 trybiki)
  • 3x uwięź - sześć uwięzi do wykorzystania (10 trybików)
  • Silna uwięź I - podwójne uwięzi są mocniejsze i silniejsze (6 trybików)
  • Silną uwięź II - jeszcze większa moc i wytrzymałość podwójnych uwięzi (15 trybików)

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze