Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Przejmowanie miast: Colle Salrosa i Alba

Jak przejąć dwa średniej wielkości miasteczka w prowincji Lacos.

Colle Salrosa znajduje się we współrzędnych 40.199 / 43.053. W miasteczku oprócz standardowego niszczenia pomnika wodza czy szczekaczek, czyli głośników propagandowych, będziesz musiał wyłączyć także specjalne nadajniki. W mieście jest ich cztery.

Dezaktywacja pierwszego i jakiegokolwiek z nich uruchomi licznik. W ciągu minuty będziesz musiał wyłączyć wszystkie pozostałe. Te na szczęście są oznaczone białymi znacznikami. Większość z nich znajduje się na dachach budynków lub bezpośrednio przy nich, dlatego szybkie przemieszczanie się pomiędzy punktami zapewni ci zaczep.

Tak wygląda urządzenie, które musisz dezaktywować

Innym szczególnym "obiektem" do neutralizacji w mieście Colle Salrosa jest specjalny przeciwnik. Kapitan ma mocniejszy pancerz i posiada lepsze karabiny. Nie jest jednak super wymagającym przeciwnikiem. Pamiętaj, aby walcząc z nim znajdywać się na jakimś dachu, co zmniejszy skutecznie jego celność. Wykorzystuj najlepszy karabin, a jeśli zajdzie taka potrzeba, także granaty i wyrzutnię rakiet.

Zabicie uzbrojonego kapitana wymaga o wiele więcej ołowiu i ładunków wybuchowych

Musisz wypuścić także dwóch więźniów, znajdujących się w celach na terenie posterunku policji. Ich lokalizacja znajduje się na poniższym obrazku. Zanim przystąpisz do hakowania obydwu drzwi, postaraj się zlikwidować absolutnie wszystkich przeciwników w okolicy. W przeciwnym razie więźniowie mogą zginąć pod ostrzałem, gdy opuszczą cele. Nie będzie miało to wpływu na ogólny obraz przejęcia miasta, ale przecież po coś ich uwolniliśmy?

Cele, do których dostęp otrzymasz po złamaniu zabezpieczeń drzwi

W pozostałej części przejmowania miasta jest to raczej standard w każdej postaci - anteny satelitarne, zbiorniki z paliwem i wezwanie wsparcia poprzez otwarcie bramy od wewnątrz posterunku policji. Wszystkie te elementy są doskonale widoczne z góry, dlatego jeśli wcześniej będziesz miał dostęp do jakiegoś helikoptera, bardzo ułatwi ci to grę. Po uporaniu się ze wszystkimi elementami, musisz oczywiście jeszcze wciągnąć flagę rebeliantów na mini-ratusz.

Co odblokujesz po przejęciu miasta Colle Salrosa?

  • Garaż w wyzwolonej miejscowości
  • Wyzwania różnego typu w najbliższej okolicy

Miasteczko Alba

Niewiele dalej od Colle Salrosa znajduje się małe i nieco wyludnione miasteczko Alba. Współrzędne tego miejsca to 40.648 / 43.688. Pod względem ilości zniszczeń, jakich musisz tu się dopuścić, jest bliźniaczo podobne do poprzednio opisywanego. Również musisz uwolnić stąd więźniów i wezwać posiłki, jednak w tym przypadku dojdzie tu potrzeba zniszczeń bilbordów na wjeździe do miasta.

Nie znajdziesz tutaj żadnego specjalnego przeciwnika, tak jak w poprzednim przypadku, ale zamiast tego twoim dodatkowym zadaniem jest zniszczenie wrogiego śmigłowca. Nadleci tym szybciej, im większej destrukcji się dopuścisz. Najlepsza na helikopter będzie albo rakietnica, albo granatnik lub ciężki karabin maszynowy.

Oczywiście można też przejąć taki śmigłowiec, wykorzystując zaczep, po czym siać pozostałe zniszczenia przy użyciu maszyny, ale na samym końcu i tak będziesz musiał wylądować i go zniszczyć lub... wyskoczyć z bezpiecznej wysokości i pozwolić helikopterowi się roztrzaskać, samemu ratując się przy pomocy spadochronu. Wybór należy do ciebie.

Walcząc z nieprzyjaciółmi na terenie posterunku policji wykorzystuj zbiorniki z paliwem czy czerwone beczki do stworzenia eksplozji, które mogą położyć trupem znajdujących się obok nieprzyjaciół. Pamiętaj także, że po otwarciu bramy posterunku zyskasz rebelianckie posiłki. Na samym końcu musisz jeszcze wciągnąć swoją flagę we wskazanym przez grę miejscu.

Co odblokujesz po przejęciu bazy miasta Alba?

  • Garaż w wyzwolonej miejscowości

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze