Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Misja: Zrzuty powstańcze Mario

Naucz się wyzwalać dzielnice na podstawie wstępu do misji.

W ramach wstępu do tej misji wykonasz swoje pierwsze wyzwolenie dzielnicy. Kolejne będziemy opisywać w stosownym rozdziale poradnika. Otwórz twój personalny komputer przyciskając Tab. Potem wybierz mapę, a następnie kolejną misję, czyli Zrzuty powstańcze Mario.

Zapoznasz się w ten sposób z ekranem misji - po lewej stronie ekranu zauważysz wstęp do zadania, wymagania do jego aktywacji oraz potencjalne nagrody za ukończenie. Aby rozpocząć misję, musisz najpierw wyzwolić dzielnicę Manaea.

Przykład użycia mapy w misji

Kliknij czerwoną ikonę dzielnicy Manea. Po lewej stronie pojawi się lista obiektów, które musisz zniszczyć w dzielnicy, aby ją wyzwolić. W tym przypadku będzie to jeden bilbord, zbiornik z paliwem, trzy kolumny z głośnikami propagandowymi, statua i transformator. Będziesz musiał także oczyścić komisariat policji, a na samym końcu wywiesić flagę.

Aby ukończyć zadanie szybko, upewnij się, że masz zapas amunicji i rakietnicę. Ustaw znacznik na ikonę dzielnicy Manaea. Możesz już zamknąć Commlinka, czyli osobisty komputer. Udaj się do wskazanego miejsca.

Jak wyzwolić dzielnicę Manaea?

Najłatwiej zlokalizować będzie wszystkie kluczowe miejsca wdrapując się na jakiś wysoki budynek. Szukaj przedmiotów z dużą ilością czerwonego, to zazwyczaj interesujące cię elementy. Większość z nich da się zniszczyć przy pomocy karabinów, ale już na przykład statuę lepiej powalić rakietnicą lub granatami.

Pamiętaj, że niszcząc strategiczne elementy podniesiesz alarm i będziesz miał na karku uzbrojonych przeciwników. Możesz z nimi walczyć lub tymczasowo uciekać, po czym wracać do przejmowania dzielnicy, wybór należy do ciebie. Po lewej stronie na górze ekranu zauważysz ikony wszystkich miejsc do zniszczenia. W rzeczywistości wyglądają tak jak na poniższym obrazku.

Elementy do zniszczenia

Do ukończenia przejmowania dzielnicy będziesz musiał też zniszczyć wrogi helikopter. Jego przylot sprowokujesz walcząc z nieprzyjaciółmi i podnosząc poziom alarmu. Oprócz tego, będziesz też musiał wezwać posiłki, a zrobisz to uruchamiając dwa niebieskie panele wewnątrz posterunku policji.

Miejsce do wywieszenia flagi

Gdy już uporasz się ze wszystkim, pozostanie wywieszenie flagi. Miejsce na nią znajdziesz na dziedzińcu, gdzie wcześniej stała statua, tak jak na powyższym obrazku. Po wywieszeniu flagi otrzymasz dostęp do garażu, a także odblokujesz nowe aktywności, opisane w innym rozdziale poradnika.

Zrzuty powstańcze Mario

Po wyzwoleniu pierwszej dzielnicy, możesz udać się do żółtego znacznika, który oznacza garaż odblokowany w poprzedniej misji. Po filmowym wprowadzeniu udaj się do punktu oddalonego o ponad kilometr. Na miejscu odnajdziesz biało-niebieski skuter. Wsiądź na niego, po czym uruchom swój komputer.

Wejdź w menu mapy, po czym wybierz wyzwoloną dzielnicę Manaea i wybierz opcję znacznika na garażu. Wyłącz komputer i ruszaj skuterem do garażu. W ten sposób odblokujesz dostęp do szybkiego sprowadzenia tego pojazdu z poziomu menu komputera.

Teraz podejdź do skrzynki przy wjeździe do garażu. Weźmiesz stamtąd żetony wsparcia (markery), które wykorzystasz za chwilę na przykładzie. Wejdź raz jeszcze do komputera, po czym do menu Zrzutów powstańczych, gdzie zaprogramujesz wsparcie sprzętowe. Podążaj za wskazówkami wyświetlanymi na pomarańczowym tle i wybierz dla pojazdu (ostatnia pozycja) helikopter Eubus Eagle. Wybierz także dowolną broń dla pozostałych elementów.

Teraz wybierz z dolnego menu opcję Poproś o zrzut, wybierz miejsce i naciśnij wyświetlony na ekranie przycisk. Odsuń się nieco, gdyż za chwilę w te miejsce spadnie kontener przyczepiony pierwotnie do samolotu. W środku zauważysz zamówiony pojazd i broń. W ten sposób możesz wykonywać szybkie zamówienia sprzętu.

Przejęcie bazy Vis Electra

Teraz czas na wyzwolenie całej prowincji Baia. Wcześniej przejąłeś dwa miejsca w ramach misji, czas na ostatnie miejsce, Vis Electra. Wsiądź w śmigłowiec, który przed chwilą zamówiłeś i udaj się do lokacji. Wcześniej ustaw na nie znacznik, aby ułatwić podróż.

Tak wygląda Vis Electra z góry

Vis Electra to spory kompleks skupiony na produkcji energii elektrycznej. Jest dość silnie broniony, ale ułatwisz sobie sprawę, jeśli skupisz się najpierw na neutralizacji wieżyczek strażniczych jeszcze sprzed murów okalających zabudowania. Również stamtąd możesz pozbyć się zbiorników z paliwem. Strażnicy zostaną zaalarmowani, ale zanim dotrą do twojej lokacji, możesz wykonać sporo zniszczeń.

Jak zniszczyć turbiny w Vis Electra?

Jedynym problemem, na który możesz napotkać w środku, jest zniszczenie turbin. Reszta elementów jest wyraźnie oznaczona czerwonym kolorem. Zniszczenie turbin poprzedzić należy wyłączeniem zabezpieczeń wrót prowadzących do turbin.

Elementy, które należy zniszczyć

Najpierw wyłącz jeden komputer, potem szybko dostań się piętro wyżej i wyłącz drugi komputer. Teraz otrzymasz dostęp do czterech turbin. Ich otwarcie jest ograniczone czasowo, lecz jeśli nie uda ci się zniszczyć ich za pierwszym razem, po prostu będziesz musiał wrócić do dezaktywacji systemu zabezpieczającego. Wcześniej pozbądź się też snajperów, których namierzysz szybko po ich wiązkach celowników laserowych. Tak, są również czerwone.

Po zniszczeniu wszystkich obiektów, prowincja Baia zostanie w pełni wyzwolona.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Okropna reakcja

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze