Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Misja: Rico i Róża, Przerwana ewakuacja, Wielka ucieczka

Jak obronić pretendentkę do objęcia rządów na Medici, Rosę Manuela'ę i pomóc uwięzionym rebeliantom.

Po zakończeniu drugiego aktu raz jeszcze udaj się w znajome miejsce, a dokładniej do współrzędnych 40.770 / 34.683. Im dalej będziesz brnął w misje trzeciego aktu, tym bardziej gra będzie przesuwać cię na północ, do największej części Medici.

Po zakończeniu przerywnika filmowego wsiądź za stery odrzutowca i wystartuj zaraz za końcem jaskini. Leć w kierunku żółtego znacznika, który oznacza samolot Rosy. Po chwili uruchomi się animacja, po której okaże się, że wrogie myśliwce będą chciały uszkodzić mały samolot. Staraj się nakierowywać celownik na maszyny nieprzyjaciela. Gdy zobaczysz czerwoną, prostokątną ramkę, uruchom rakiety.

Strzelaj rakietami po zobaczeniu czerwonej ramki. Działko także jest skuteczne, ale nie przeciw myśliwcom

Po pozbyciu się wszystkich wrogów podleć jak najbliżej samolotu i gdy pojawi się stosowny komunikat, naciśnij spację, aby wskoczyć na górę myśliwca. Za pomocą zaczepu przenieś się na mały samolot i przejmij jego stery. Teraz pozostaje wylądować na prowizorycznym lotnisku, zaznaczonym żółtym znacznikiem.

Przerwana ewakuacja

Tę misję rozpoczniesz we współrzędnych 46.524 / 44.788. Po animacji wprowadzającej przyczep się spodu śmigłowca. W pewnym momencie dotrzesz do torów kolejowych. Poczekaj, aż pojawi się tam pociąg i przy użyciu zaczepu dostań się na któryś z jego wagonów.

Szybko zlokalizuj działko na jednym z nich i wykorzystaj je do niszczenia nadjeżdżających posiłków. Możesz także użyć własnego uzbrojenia, w tym karabinów, wyrzutni rakiet i granatów.

Po wyjechaniu z tunelu skup swoją uwagę na wrogich śmigłowcach

Te ostatnie będą przydatne zwłaszcza na wrogów atakujących od frontu. Dopóki nie wjedziesz do kolejnego tunelu, będziesz walczył tylko z pilotami helikopterów, dopiero potem atakować będą jednostki naziemne. W pewnym momencie pojawi się także inny pociąg. Zacznij do niego strzelać z działka na samochodzie, aż doprowadzisz do jego wykolejenia.

Po przejażdżce pełnej wybuchów będziesz musiał także wykoleić pociąg nadjeżdżający z naprzeciwka. Przejdź wówczas do swojej lokomotywy i użyj jakiegokolwiek ładunku wybuchowego, choćby granatu. Po wykolejeniu pociągu misja dobiegnie końca.

Wielka ucieczka

Tym razem będziesz musiał wyzwolić obozy pracy Di Ravello. Udaj się do współrzędnych 46.413 / 38.724, aby rozpocząć te zadanie. Skocz z klifu i dotrzyj do podziemnego wejścia. Koniecznie skorzystaj ze skrzyni z bronią, aby uzupełnić zapasy lub wymienić posiadaną broń. Zaraz po wejściu do środka okaże się, że padłeś ofiarą pułapki.

Musisz odpierać ataki ze wszystkich stron. Najpierw zajmij się snajperami, a następnie schowaj się za któreś z licznych worków z piaskiem i stopniowo odpieraj napastników. Gdy sytuacja się nieco uspokoi, udaj się do skrajnie bocznych ścian, gdzie znajdują się przełączniki otwierające bramę.

Przełączniki łatwo poznasz po żółtym podświetleniu

Po aktywowaniu dwóch przełączników udaj się do konsoli podświetlonej na niebiesko i zhakuj ją, upewniając się wcześniej, że w pobliżu nie znajdują się już żadni przeciwnicy. Po dotarciu do kolejnego pomieszczenia czeka cię dokładnie to samo, ale z nieco większą ilością mocniejszych przeciwników. Najpierw, chowając się za skośnym podjazdem zabij wszystkich w zasięgu wzroku, zwłaszcza snajperów.

Gdy sytuacja uspokoi się nieco, wskocz na gniazdo snajperów, aby szybciej zlokalizować dwa przełączniki. Po ich włączeniu raz jeszcze zhakuj konsolę i przejdź do kolejnego pomieszczenia. Wbrew pozorom najgorsze jest już za tobą. Wchodząc głębiej, po pierwsze zlikwiduj posiadacza wyrzutni rakiet.

Zneutralizuj strzelca i przejmij jego broń

Po zlikwidowaniu gościa od rakietnicy, szybko przyciągnij się zaczepem do tego miejsca, zabierz rakietnicę i pozbądź się pozostałych przeciwników. Skup swoją uwagę na ciężkozbrojnego z minigunem, gdyż to właśnie on może najszybciej pozbawić cię życia.

Aktywuj dwa przyciski, aby odkryć generatory. Zniszcz czerwone obiekty chaosu w dowolny sposób, w międzyczasie likwidując ewentualne posiłki, po czym szybko dotrzyj na powierzchnię przez otwarty właz.

Za pomocą wingsuita dotrzyj do wskazanego miejsca i zlikwiduj wszystkich przeciwników z czerwonymi trójkątami nad głowami. Wieże ze snajperami potraktuj od razu granatem lub granatnikiem, będzie znacznie szybciej.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Bawar w samolocie, Strażnik na murze

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze