Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Misja: Okropna reakcja

Na przykładzie misji zobacz jak skutecznie rozprawiać się z czołgami i helikopterami wroga.

To zadanie znajdziesz na jednym z południowych krańców mapy. Znajduje się dokładnie w tych współrzędnych: 39.203 / 42.845. Jest oznaczone ikoną żółtego byka. Zanim się jednak tam udasz, upewnij się, że masz uzupełnioną amunicję i posiadasz rakietnicę, granaty oraz ładunki wybuchowe.

Wszystko to jest wymagane, gdyż to jedna z pierwszych trudniejszych misji, w których czeka cię sporo niszczenia ciężkiego sprzętu bojowego. Zatem jeśli jesteś gotowy, udaj się we wskazane miejsce, aby rozpocząć zadanie.

We wstępie obejrzysz film, w którym dyktator Di Ravello pokazuje swoje prawdziwe oblicze, zmuszając jednego ze swoich żołnierzy do popełnienia samobójstwa, po czym każe zrównać z ziemią okoliczne miasteczko.

Jak zniszczyć czołgi?

Gdy przerywnik filmowy się skończy, przejmiesz kontrolę nad Rico. Twoim pierwszym zadaniem jest zniszczenie trzech czołgów. Ich lokalizacja jest pokazana na poniższym obrazku.

Lokalizacja czołgów w misji Okropna reakcja

Pamiętaj, że mając nawet dużą ilość rakiet, strzelanie do czołgów z takiej odległości nie zrobi na nich większego wrażenia. Lepiej jest zatem zeskoczyć na spadochronie i gdy zbliżysz się do pojazdów na tyle mocno, że zaczną cię ostrzeliwać, dopiero wtedy wykorzystać rakietnicę.

Jeszcze ciekawszym pomysłem jest zakradanie się i chowanie za skałami oraz innymi przeszkodami i podkładanie ładunków wybuchowych z tyłu czołgów. W takiej operacji mogą ci jednak przeszkodzić żołnierze Di Ravello. Najpierw więc postaraj się ich zneutralizować. Gdy już zniszczysz wszystkie czołgi, szybko udaj się do Mario, kierując się w stronę żółtego znacznika.

Zabijaj oznaczonych na czerwono wrogów i nie pozwól, aby pasek życia Mario (żółty na górze ekranu) zniknął, gdyż będzie to oznaczać konieczność rozpoczęcia misji od ostatniego punktu kontrolnego. W pewnym momencie nad twoją głową pojawią się spadochroniarze.

Nie strzelaj do nich, szkoda amunicji. Zamiast tego, gdy już osiągną poziom czerwonego zbiornika z paliwem, zacznij strzelać do konstrukcji co spowoduje ogromny wybuch i zgładzenie wszystkich spadochroniarzy.

Zabij spadochroniarzy wysadzając zbiornik z paliwem

Jak otworzyć bramę?

Teraz musisz otworzyć zepsutą bramę. Wystrzel jeden koniec haka w opuszczone wrota, a drugi w ramę nad nim, po czym zacznij zwijać linkę. W ten sposób na plac wjedzie samochód, którego musisz bronić i nie pozwolić zniszczyć. Możesz wskoczyć na pakę, uprzednio uzupełniając amunicję w okolicznej skrzynce lub też skorzystać z opcji Poproś o zrzut w twoim komputerze. Możesz na przykład zorganizować sobie w ten sposób czołg.

Obrona ciężarówki Mario

Teraz czeka cię naprawdę sporo strzelania. Musisz odpierać ataki helikopterów, innych samochodów z uzbrojonymi przeciwnikami, a także niszczyć blokady i neutralizować mijanych snajperów. Pozostawanie na pace samochodu jest dość odważne, ale wbrew pozorom to jedna z najlepszych metod na ukończenie zadania.

W pewnym momencie będziesz przejeżdżał przez długi most, na którym zauważysz ciężarówkę z beczkami pełnymi łatwopalnej substancji. Gdy ją miniecie, strzelaj w beczki, aby zrobić wyrwę w moście i spowolnić wrogów.

Strzelaj do widocznych na ciężarówce beczek, ale dopiero po minięciu pojazdu

Teraz możesz odetchnąć, do zneutralizowania pozostanie raptem garstka nieprzyjaciół i jeden śmigłowiec. W porównaniu z wcześniejszą częścią misji, będzie to już przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Zaraz po podsumowaniu, warto zatroszczyć się o uzupełnienie amunicji. Prawdopodobnie zużyłeś jej bardzo dużo, a potem możesz zapomnieć o tej ważnej czynności.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Z takimi przyjaciółmi; Konflikt interesów

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze