Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Misja: Bawar w samolocie, Strażnik na murze

Zobacz jak zniszczyć groźną broń pozostającą w posiadaniu Di Ravello i zabić zdrajcę.

Misję Bawar w samolocie rozpoczniesz nieopodal lotniska w północnej części Medici, a dokładnie we współrzędnych 49.075 / 33.205. Po filmowym wprowadzeniu zabierz broń znajdującą się w walizce obok. Zwłaszcza karabin snajperski może okazać się bardzo potrzebny. Wsiądź do oznaczonego samochodu, a następnie udaj się drogą w dół, w kierunku lotniska. W pewnym momencie dotrzesz do blokady, którą po prostu zignoruj i przejedź przez nią.

Ignorując wszelkie zaczepki ze strony żołnierzy Di Ravello, czy będzie to piechota, czy też może różnego rodzaju pojazdy, mknij przed siebie po pasie startowym lotniska. Twoim celem jest startujący transportowiec, na którego pokład musisz wjechać samochodem. Samolot na szczęście nie rozwija ogromnych prędkości, dlatego bez problemu dogonisz go za pierwszym razem.

Choć brzmi to kuriozalnie, musisz wjechać samochodem na pokład tego samolotu

Po wjechaniu do środka uruchomi się krótka animacja, po której zlikwidujesz dwóch wrogów na pokładzie, a następnie wydostaniesz się na górę samolotu. Twoim zadaniem jest ochrona maszyny przed nadlatującymi myśliwcami wroga. Brzmi skomplikowanie, ale najlepiej jest tu wykorzystać pewien trik. Wyjmij snajperkę, którą zabrałeś na początku misji i poczekaj, aż myśliwiec zrówna się z twoim samolotem.

Jak pozbyć się wrogich myśliwców?

Następnie przybliż widok i celuj prosto w głowę pilota. Co prawda celownikiem będzie nieco bujać, ale jest to jak najbardziej wykonalne. W pewnym momencie może skończyć ci się amunicja do karabinu wyborowego. W tej sytuacji wykorzystuj inną broń i również staraj się celować w głowy pilotów. Możesz także wykorzystać ładunki wybuchowe.

Gdy myśliwce zrównają się z twoim samolotem, strzelaj prosto w głowy wrogich pilotów

Po zniszczeniu kilkunastu maszyn zostaniesz poproszony o powrót na pokład samolotu. Wejdź do środka tym samym włazem, którym wyszedłeś na dach, po czym wsiądź szybko do ciężarówki i wyjedź nią na zewnątrz. Zanim samochód uderzy w wodę, musisz z niego wyskoczyć, co zakończy tę szaloną misję.

Strażnik na murze

Udaj się na mur we współrzędnych 45.202 / 45.598, gdzie w dość nietypowej sytuacji spotkasz Mario. Po wprowadzającej scence szybko udaj się we wskazane miejsce, gdzie możesz przejąć stery działka. Możesz nim chronić dostępu do dwóch ładunków rebeliantów. Jeżeli jednak jakimś przypadkiem odblokowałeś już dostęp do czołgu Bavarium (jak to zrobić opisujemy tutaj), polecamy inne rozwiązanie.

Za pomocą zrzutu powstańczego zamów wspomniany czołg i rzuć marker na szczyt muru. Po chwili otrzymasz dostawę. Ustaw się pojazdem tuż obok działka i z tej perspektywy odpieraj ataki nieprzyjaciela. Skupiaj się nie tylko na śmigłowcach, ale i na piechocie, która będzie ostrzeliwać ładunki w kontenerach.

Czołg na szczycie muru jest lepszym pomysłem niż wykorzystanie stacjonarnego działka

Gdy zauważysz, że jeden z żółtych pasków na górze ekranu mruga, szybko skup swoją uwagę na ładunku i pozbądź się zagrożenia. Nie dopuść, aby chociaż jeden ładunek został zniszczony, gdyż misja dobiegnie końca.

W pewnym momencie do walki dołączą myśliwce nieprzyjaciela. Postępuj z nimi dokładnie tak samo, jak do tej pory ze śmigłowcami. Użyj czołgu lub działka przeciwlotniczego, cały czas zwracając uwagę na to, co dzieje się na ziemi przy ładunkach. Po odparciu wszystkich ataków, udaj się do wyjścia z muru. Po krótkiej animacji dosiądź motocykl i pędź za uciekającym w śmigłowcu Zeno.

Jak zniszczyć helikopter Zeno?

Twoim zadaniem jest zniszczenie maszyny. Ta jednak jest stosunkowo mocna, dlatego ostrzał z ciężkiego karabinu może być niewystarczający. W kilku momentach jednak maszyna zrówna się z tobą jak na poniższym obrazku. Wykorzystaj ten moment do łatwego wystrzelenia rakiety lub strzel z granatnika.

Chcąc zniszczyć helikopter musisz wyczekiwać odpowiedniego momentu

Po kilku celnych strzałach helikopter runie na ziemię, a twoja misja dobiegnie końca.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Przerwa w dostawie bawaru

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze