Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Just Cause 3 - Misja: Akt piractwa; Co trzy głowy, to nie jedna

Jak ukraść czołg z aktywną tarczą oraz zdobyć drogocenne informacje dotyczące bawaru.

W misji Akt piractwa musimy ratować stan zdrowia kolegi. Udaj się do współrzędnych 40.761 / 34.700, aby rozpocząć kolejną misję. Nie będzie to wycieczka po leki, ale po specjalny czołg, którego zdobycie dla znajomych wspomoże całe zadanie. Na początku możesz wsiąść do biało-niebieskiego samolotu i udać się nim do Ponere.

Wyskocz w ostatniej chwili, gdy zobaczysz czołg i postaraj się wylądować na spadochronie jak najbliżej pojazdu. Gdy zniknie z niego niebieska poświata, czyli warstwa ochronna, szybko wystrzel w niego zaczep, a następnie otwórz właz, aby go przejąć. Nie uda ci się, jeśli tarcza będzie aktualnie aktywna. Pamiętaj też, że wystrzelenie w jego kierunku zaczepu zaalarmuje przeciwników.

Poczekaj, aż z czołgu zniknie niebieska poświata

Jest to ten sam rodzaju czołg, który można zdobyć po wyzwoleniu bazy Cava Montana. Po przejęciu sterów możesz co jakiś czas używać osłony naciskając X. Pozwoli ona na odbijanie wszelkiej maści pocisków od pancerza. Używaj jej dopiero wtedy, gdy na horyzoncie będziesz widział więcej nieprzyjaciół, głównie w pojazdach.

Używaj karabinu maszynowego i ciężkiego działa, nie zważając na amunicję, gdyż tę masz nieograniczoną. Podążaj za żółtymi strzałkami na drodze i niszcz wszelkie nadjeżdżające czy stojące na przejeździe pojazdy. Obserwuj pasek zniszczenia maszyny w górnej części ekranu i nie pozwól, aby spadł do zera, co spowoduje zniszczenie i niepowodzenie misji.

W pewnym momencie trafisz na barykadę z czerwonych beczek - strzelaj w nie z dużej odległości, aby wybuch nie uszkodził pancerza lub ewentualnie aktywuj osłonę podczas przejazdu. Zaraz potem, na wyjeździe z tunelu napotkasz sporą blokadę. Spokojnie zatrzymaj się wcześniej i zniszcz wszystkie pojazdy.

W tym czasie nadleci także helikopter, który błyskawicznie zacznie wystrzeliwać w twoją stroną rakiety. Dlatego jest bardzo ważne, że gdy zostaniesz namierzony (poznasz to po czerwonych okręgach w twojej lokalizacji), szybko włącz osłonę. Podążaj dalej do miejsca przeznaczenia, aż dotrzesz do żółtego znacznika.

Postaraj się nie uszkodzić czołgu podczas wjeżdżania na prom

Bardzo powoli zjedź po schodach w dół, w kierunku morza. Wjedź delikatnie na prom, nie obijając przy tym pojazdu, a misja po krótkim przerywniku filmowym dobiegnie końca.

Co trzy głowy, to nie jedna

Kolejną misję rozpoczniesz w niemal tym samym miejscu, a dokładnie we współrzędnych 40.657 / 34.637. Wykorzystaj mały helikopter stojący na plaży, aby dotrzeć do pierwszego punktu obserwacyjnego. Gdy już tam dolecisz, postaraj się wylądować na jednym z okolicznych dachów, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać maszynę później.

Jak zniszczyć pojazdy przy pomocy karabinu snajperskiego?

Na wieżyczce znajdziesz przygotowany wcześniej karabin snajperski z zapasem amunicji i granaty. Annika postanowi przykuć uwagę przeciwników poprzez wysadzenie najbliższej stacji benzynowej. Twoim zadaniem jest cykliczne pozbywanie się nadjeżdżających posiłków.

Zniszcz samochód wroga trzema lub czterema strzałami ze snajperki

Nadjeżdżać będą głównie samochodami, ale możesz także trafić na jednostki piesze. Wszyscy wrogowie, których musisz sprzątnąć będą oznaczeni na czerwono. Jeżeli chodzi o pojazdy, to wystarczy oddać w nie kilka celnych strzałów, po czym zapalą się i finalnie wybuchną.

Możesz także pokusić się o próbę zastrzelenia kierowcy, ale jest to o wiele trudniejsze. Czeka cię także zestrzelenie śmigłowca, możesz to zrobić łatwo granatami lub inną maszynową bronią, którą posiadasz na stanie. Po zniszczeniu ostatnich posiłków wsiądź do helikoptera, o ile jeszcze go masz, po czym udaj się o kilometr dalej, do kolejnego punktu obserwacyjnego.

Jak ochronić Annikę i Teo?

Tym razem będziesz musiał chronić Annikę i Teo. Uzupełnij zapas amunicji, po czym strzelaj do ciągle pojawiających się wrogów. Kontroluj paski zdrowia na górze ekranu i nie dopuść, aby któryś z twoich sojuszników został zabity.

Strzelaj do czerwonych beczek, gdy zauważysz w ich pobliżu przeciwników

Wrogowie mają dziwną tendencję do przebywania w okolicy czerwonych beczek. Wykorzystaj więc ich słabość i strzelaj do pojemników z łatwopalną substancją, aby załatwić kilku nieprzyjaciół jednocześnie. Kontroluj gdzie aktualnie przebywają Annika i Teo i zabijaj tych, którzy znajdują się najbliżej nich.

Po zlikwidowaniu wszystkich żołnierzy i pojazdów, twoja ekipa wsiądzie do śmigłowca i podleci do ciebie. Użyj zaczepu, aby przytwierdzić się do spodu maszyny. W tej pozycji niszcz z powietrza napotykane zagrożenie, strzelając do wybuchających beczek i śmigłowca. Po rozprawieniu się ze wszystkimi misja dobiegnie końca.

Następnie: Just Cause 3 - Misja: Długa i niebezpieczna droga; Opuścić statek

Powrót do spisu treści: Just Cause 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze
Komentarze